A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Az internet nem felejt

A világháló mindörökre megváltoztatta a kommunikációnkat és az életünket. A technológiát eredetileg a tudósok könnyebb kommunikációja érdekében fejlesztették ki. A világháló - feltalálója szerint - a kétségbeesés műve volt, nélküle ugyanis a CERN-ben, Európa legnagyobb internetes csomópontjában nehéz volt dolgozni. Az első weboldal 1991. augusztus 6-án vált elérhetővé. Akkor még senki nem sejtette, hogy ezzel egy egészen új világ nyílik meg, ami újraértelmezi a létezéshez való viszonyunkat. Vajon vendégeink életében milyen szerepet tölt be az internet? Tóth Verával, Kocsis-M. Brigittával, Vogyerák Anikóval és meglepetés férfi vendégünkkel beszélgetünk.

Tudták, hogy az első e-mail szolgáltatót 1976-ban alapították, ám csak sokkal később, 1993. április 30-án jelentették be, hogy a világháló mindenki számára szabadon hozzáférhető és ingyenes? Akkor még kevesen sejtettünk bármit is a világháló veszélyeiről… 2013-ban a legnagyobb közösségi oldalon 1 milliárd 230 millió felhasználó volt jelen, az év jelszava a selfie, vagyis az önfotózás lett.

Napjainkban egyre nagyobb méreteket ölt a kiberbűnözés. Mivel a gyermekek is naponta lépnek fel a világhálóra, figyelni kell erre a problémára. Az internetező felnőttek 2/3-a volt már kiberbűnözés áldozata. Ám sokszor mi, felnőttek sem vesszük észre, mivel van dolgunk - nem hogy a gyerekek! Minden olyan dolog a kiberbűnözés hatáskörébe tartozik, amely cselekvést generál. Mondjuk, rossz oldalra irányít, személyes adatok megadására késztet stb. Egy gyereknek nem egyszerű kiszűrni, mennyi veszélyt rejt mindez magában.

A Facebook fontosnak tartja, hogy a fiatalokat védelmi beállításokkal óvja az esetleges támadásoktól. Ez azt jelenti, hogy eleve 13 év a regisztrációs korhatár (persze ezt sokan megkerülik), és több olyan beállítás is van, amely a 13 és 17 év közötti felhasználók számára nem elérhető…

Kapcsolódó cikkek: