A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

A mézeshetek után...

Jön a nyár, s lassan újra itt lesz az esküvői láz. Az esküvő legtöbbször csillogás, öröm, vidámság. Sokan nem is sejtik, hogy ezután minden megváltozik. Valóban így van ez? Amikor kimondjuk az igent, tudjuk, hogy mit vállalunk? Fontos-e még, hogy egy pár házasságban éljen együtt? Vannak ugyanis, akik kevesebbet élnek együtt házasságban, mint azt megelőzően... Galambos Dorinával, Pataki Zitával, Tallós Ritával és meglepetés férfi vendégünkkel beszélgetünk.

Ahogy az egyéni életünknek, úgy a párkapcsolatunknak is dinamikusan változó élete van. A kapcsolat is születik, alakul, szakaszai, jellegzetes időszakai vannak. Ezek a szakaszok különböző feladatokat tartogatnak a számunkra, és jellegzetes problémáik és nehézségeik is mások. Ha jól belegondolunk, nagy a hasonlóság a szüleinkkel és a párunkkal kialakított kapcsolat között: mindkettő intim, bensőséges szeretetkapcsolat, mindkettőben elfogadást, szeretet, gondoskodást várunk, mindkettőben fontos szerepe van a testi közelségnek, az adott életszakaszunkban mindegyik a legszorosabb emberi kapcsolatunkat jelenti. Persze a különbségek is nyilvánvalók.

Tallós Rita színésznő szókimondó és jó humorú, szerelmes típus. Egykori kézilabdázó párjával egy közös barátjuk révén ismerkedtek meg. A férfi megharcolt érte és végül elnyerte a szerelmét. Három évvel később házasodtak össze. Rita a sugárkezelésről ment az esküvőre és a mai napig élete legboldogabb napjának tartja azt a bizonyos napot.

Nádas György humorista a véletlenül találkozott párjával és úgy érezték, annyira közös a sorsuk és szeretik egymást, hogy hat hét múlva már meg is kérte kedvese kezét. Harmadik esküvője egy hajón volt, szűk családi és baráti körben. Úgy érzi, mentálisan is feljebb lépett ebben a kapcsolatban, és nincs annál jobb érzés, hogy boldogan ébredhetnek egymás mellett a párjával.

Az esküvőt gyakran babonák övezik – talán éppen annak érdekében, hogy a boldogság egy életre szóló legyen. A magyar szokásokat jól ismerjük, de hogy is van ez más népeknél?

Örményországban két galambot szokás elengedni az esküvői ceremónia után, amely a szerelmet és a boldogságot jelképezi. A Bermudákon az esküvői torta egy több szintes gyümölcstorta, amelynek a tetejére általában egy apró cédrusfát tesznek, ami a szerelmes pár növekvő szerelmét jelképezi. Az angoloknál, ha egy menyasszony útban a templom felé találkozik egy kéményseprővel, s az megcsókolja, az jó szerencsét jelent. Hollandiában és Svájcban – ha csak tehetik - egy erdei fenyőt ültetnek az újdonsült pár otthonának kertjébe, amely a termékenységet és szerencsét jelképezi. Japánban a menyasszonyok többször is ruhát cserélnek az esküvő napján. Az esküvői ceremóniának része egy kacsa, liba vagy gúnár, mivel ezek örök életükre választanak párt, s ezért a hűség szimbólumai. Dél-Afrikában a menyasszony és a vőlegény szülei tüzet vesznek a családi tűzhelyből és közösen gyújtanak tüzet a pár új házának kandallójában... Sok boldogságot!

Kapcsolódó cikkek: