A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Négy tehetség egy rakáson

Játszottak már hollywoodi szuperprodukcióban, tévésorozatban, számtalan színházi szerepen vannak túl, és az ország legfoglalkoztatottabb gyermek szinkronszínészei. Anna (15), az m2 gyermekhíradójának egyik műsorvezetője, de ő volt Ormi kiselefánt magyar hangja is a Micimackó filmben, Bence (13), Botond ( 11) és Soma (8), színházi és filmes önéletrajza is több mint figyelemreméltó.

A Gerő gyerekek
Fotó: Lakos Gábor

A családi nappaliban beszélgetek a sztárcsemetékkel, és Burián Andreával, a mamájukkal. Már az elején látszik, hogy Anna lesz a szóvivő, Bence úgy nyilatkozik, mint egy bölcs felnőtt, Botondból néha kibukik a fociszenvedély, Soma arcáról pedig egy pillanatra sem tűnik el a huncut mosoly.

Az egész úgy kezdődött, hogy Annát  elvitték Földessy Margit színitanodájába, mert olyan bátortalan kislány volt. Erre Anna is jól emlékszik: „Az oviban annyira félős voltam, hogy még egy rajzom se kerülhetett ki a falra, szégyelltem kiállni mások elé. Most már imádok szerepelni, szavalni!” A fiúk is követték a nővérüket a színitanodába, ahová rendszeresen járnak színházi és filmes rendezők szereplőket válogatni, és kézről kézre adták a Gerő gyerekeket. Bence először a Nemzeti Színház Hermelin-előadásában szerepelt, ahol egy taxiban felejtett kisfiút játszott, Anna Az ötödik pecsétben egy árvát alakított, Botond pedig a Pesti Magyar Színházas Máli néniben debütált.

Együtt a takarásban
Ez a szerep anyának is megterhelő volt: „Boti csak ötéves volt, és nagyon hasonló szöveget kellett mondania, mindig más hangsúlyokkal. Sokat volt a színpadon, így végig a függöny mögötti takarásban kuporogtunk, suttogva lehetett csak beszélni. Ha a jobb  karját szorítottam, akkor az egyik, mikor a balt, akkor a másik szöveget kellett mondania.” Nehéz lehet egy ilyen családban legkisebbnek lenni, de Soma simán "befogta" a többieket, sőt, ő az egyetlen, aki már külföldön is turnézott, és a bátyjától nemrég átvette a kis Maugli szerepét a Pesti Színházban. Botond sokat segített az öccsének a szövegtanulásban, sosem volt köztük villongás.

Andrea szerint azért is jó ennyi tehetséges gyerek a családban, mert amikor az egyik fiú nem ért rá, a másik beugrott helyette a szinkronszerepre. Előfordul, hogy korhatáros filmben játszanak, vagy szinkronizálnak, de Anna szerint ez inkább izgalmas, mint félelmetes. „Voltunk már horrorfilmben is, persze az egészből csak néhány percet láttunk, és nem állt össze a teljes történet.” Bencét  pár éve a törökországi nyaralásról hozta haza az Eagle of the Ninth című angol film stábja. „Másnap már itthon forgattam a filmet, a család közben tovább nyaralt.”

Mindenhol vannak barátok
Heti 8-10 óra szinkron, színházi szerepek, forgatások: hogy lehet ezt bírni energiával? Andrea titka a precíz tervezés, vészhelyzetben pedig az édesapa is bevethető. A legnehezebb talán a színházi próbaidőszak, amikor heteket hiányoznak a gyerekek a suliból, de Bencének erre is van megoldása. „A próbák szünetében tanulni szoktunk, és ha az egyik felvonásban nem vagyok benne, akkor is előveszem a könyvet.” Az iskolában már adottságnak veszik, hogy a Gerő gyerekek ritka vendégek az órákon, de  nem érheti szó a ház elejét, hiszen mindannyian kitűnő tanulók. Anna már megszerezte angolból a felsőfokút, jövőre francia szakos gimnazista lesz.

Botond azért bevallja: egyszer már volt négyese magatartásból, de ez náluk bocsánatos bűn. A lélegzetem azonban csak akkor áll el igazán, amikor elkezdik sorolni, mi mindent  csinálnak még: Soma atletizál, Anna teniszezik és táncol, Bence eddig kajakozott. Botond focista szeretne lenni, a Vasas Kubala Akadémiára jár,  és minden második hétvégén meccsük van. A három idősebb gyereknek van egy közös szenvedélye is, a gyerekvasúton szolgálnak. 15 naponta a csillebérci kisvasútnál teljesítenek szolgálatot, jegyet kezelnek, váltót állítanak, forgalmat irányítanak. „Az a szerencsénk, hogy mindenhol vannak barátaink, a színházban, a szinkronban, a vasútnál, és a sportpályán is” – és ebben a többiek is egyetértenek Bencével.

Miért vetted fel a zoknimat?
Közben megérkezik a munkából a büszke apuka, Gerő János, aki szintén „vasutaspajtás” volt gyerekkorában, bár akkor úttörővasútnak nevezték. Ő az örök izgulós a családban: „Túl nagy stressz nekem egy színházi előadás, annyira szorítok értük, de minden premieren ott vagyok.” A srácoknak nincs idejük unatkozni, de egy kis testvéri civódás az ő életükbe is belefér. „Olyan apróságon tudnak összeveszni, hogy miért vetted fel a zoknimat!” – veti közbe az édesanya. „Már megszoktam, hogy mindig a többiek nyernek!” – teszi hozzá Soma. Anna elnézően mosolyog: netán ő a főnök a csapatban?  „Anyáskodó vagyok, néha kikérdezem a leckéjüket, ebédet készítek a fiúknak.” Nem véletlen, hogy anyák napján Soma nemcsak az édesanyjának, hanem a „pótmamának”, Annának is hozott virágot.

Ezen a ponton Andreának el kellett rohannia a szokásos keddi scrabble-, vagyis szókirakó versenyére. Anna átveszi az irányítást, vacsorát készít a fiúknak, kolbászt szeletel, paradicsomot, uborkát és a kalácsot tesz az asztalra. Boti kihasználhatja a kis csendet, és elmeséli apának, hogy a mai edzésen javított a lábemelő technikáján, és a hatvanat egy másodperccel gyorsabban futotta le .   

A papa még odasúgja: azért ne gondoljuk, hogy az ő életük csupa móka és kacagás. „Andi világéletében pörgős volt, ezt azért kevesen bírnák, néha elfáradunk mi is. Egyszer a nagymama itt ült a fotelban, mi meg a szokásos esti tempóban, mindenki jött-ment, készült, indult – negyedórán át csak nézte, mi zajlik, és azt mondta: »Gyerekek, én már a nézésetektől is elfáradok!«”

Címkék: gyerek, család, előadás, vasutas, tehetség, gyerekszínész, gyermekvasút

Egy hozzászólás

  • Goszták Dóri

    Nyár után elmondhatom h ismerem a legkisebb Gerő gyereket.😀

Szóljon hozzá Ön is!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!