A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Váltsunk életmódot! De hogyan?

Az életmódváltás elhatározás kérdése. Az elhatározás azonban sokszor éveket várat magára. Egy felmérés szerint az eltökéltségünk két leggyakoribb időszaka a karácsonyt megelőző időszak, majd az újév. Ünnepkor és az új évben mindenki szebb és egészségesebb szeretne lenni. Azonban a nagy lendülettel elkezdett életmódváltás gyakran kudarcba fullad. Mai vendégeinkkel arról beszélgetünk, milyen módszerekkel lehet túljutni a holtpontokon, hogyan lehet motiválni önmagunkat? Ötleteket ad ma Völgyi Zsuzsi, Csomor Csilla és Bakos Zsuzsi. Meglepetés vendégünk külső motiváló tényezőknek köszönheti azt, hogy most jól érzi magát a bőrében.

                       “A kifogás, hogy 'én már csak ilyen vagyok', egy nagyon költséges életmód jelszava.

                                                                                                                     Andrew Matthews

 

Az életmódváltásról sok fórumon sokat beszélünk. A módszerekről, a stratégiáról, de nem beszéltünk eleget a lelki háttérről, a motiváló erőről, az eltökéltség megtartásáról. Arról, hogy lelkiekben hogyan készüljünk fel? Hogyan nézzünk szembe önmagunkkal? Mi a legjobb módja a változás elkezdéséhez? Mai vendégeink igazán motiváló gondolatokkal látnak el bennünket!

Az útkeresés

Az életmódváltást nem kényszerként, hanem örömként kell megélnünk. Az értéktelen élelmiszerekbe invesztált pénz, nem hoz megtérülést. Továbbá azt is tudatosítanunk kell, hogy egyik napról a másikra nem lehet változtatni, minél gyorsabban váltunk annál nagyobb az esélye annak, hogy kudarcba fullad az eltökéltségünk. Ugyanis az átállást sem a testünk, sem a lelkünk nem tudja olyan gyorsan feldolgozni. A titok a folyamatosságban keresendő. Dr. Csiszár Miklós, életmód-tanácsadó a következőképpen fogalmaz: „A genetika csak megtölti a puskát, de a ravaszt már az életmód húzza meg.” A változás útjára kellő motivációnak a birtokában tudunk rálépni. Megelőzni a betegségeket és a rossz közérzetet alapvetően mindig könnyebb és a legjobb alternatíva, de egyben mégis a legnehezebb. Ugyanis amíg fizikailag nem érezzük a bajt, addig nem jutunk elhatározásra. Aki, azzal érvel, hogy az életmódváltás drága, annak fontos abba belegondolnia, hogy a betegségek kezelésének költsége még drágább. Tartsuk szem előtt saját testünk és lelkünk egészségét, a boldog élethez mindkettőre szükségünk van!

 

Kapcsolódó cikkek: