A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Mítoszok nyomában

Sok fogyni vágyóval találkozom, és velük együtt azokkal a visszatérő tévhitekkel is, amelyek miatt könnyen kudarcba fullad az ígéretesnek induló életmódváltás.

Fotó: Thinkstock

A fogyáshoz koplalni kell!
A legegyszerűbb és leggazdaságosabb megoldásnak az éhezés tűnik, ám kutatások sora mutatta ki, hogy az éhezéssel leadott kilók 90-95 százalékban visszatérnek. Persze, a koplalással eleinte valóban fogyhatunk, csakhogy ez esetben nem a zsírraktárakhoz nyúl a szervezet, hanem az izomtömeget kezdi el bontani, vagyis a mérlegen látott eredmény csupán szemfényvesztés. Amikor viszont kifáradva a drasztikus diétától visszatérünk a korábbi étkezési szokásokhoz, a szervezet igyekszik majd minél többet raktározni, ami végül a rémséges jojó-effektushoz vezet.

Csak az étel számít!
Sokan azt gondolják, hogy elegendő a szilárd táplálékra odafigyelni, mert ami folyékony, az nem hizlal. Sajnos ez nem igaz, hiszen a cukros üdítőitalok és a bolti gyümölcslevek kalóriatartalma is meglehetősen magas. Fontos a napi 2,5 liter folyadékbevitel, amibe a kávé nem számít bele, ez ugyanis vizelethajtó hatású. Érdemes egy palack ásványvizet mindig magunknál tartanunk, néha ugyanis tévesen értelmezzük a szervezetünk jelzéseit, és akkor is ennivalóhoz nyúlunk, amikor igazából szomjasak vagyunk.

A súlycsökkentéshez elegendő pár kapszula!
Tudom, hogy rossz hír, de nem létezik olyan csodaszer, amely önmagában elég hatékony lenne a zsírtömeg eltüntetéséhez. Segíthetnek az étvágycsökkentésben, az anyagcsere-fokozásban vagy épp az édesség utáni vágy elűzésében, de mozgás és tudatos étrend nélkül aligha hoznak jelentős sikert. Az étrendkiegészítők tekintetében pedig fontos, hogy a céljainkhoz illőt válasszunk, amihez érdemes szakember véleményét kikérni.

A stressz fogyaszt!
A diéták és edzésformák halmazában kevés szó esik a mentális felkészülésről, az önmotiválásról, a lelkesedés fenntartásáról. Pedig ahhoz, hogy sikerre vigyük az elhatározást, az agyunkat is fogyásra kell programoznunk. Az életmódváltás addig különösen sok odafigyelést igényel, amíg az új szokások be nem épülnek be a mindennapjainkba. Ezért egy stresszes periódus nem épp a legmegfelelőbb időszak arra, hogy belevágjunk. A jó kezdéshez nélkülözhetetlen, hogy rendet tegyünk önmagunkban, és az így keletkezett belső csendben felfedezzük a valódi mozgatórugóinkat.

Minden jót meg kell vonnunk magunktól!
Ezzel a hozzáállással egész biztosan önmagunk ellen dolgozunk. A legtöbb, pontról pontra előírt diéta azért bukik meg, mert túl sok korlátot állít elénk. Új étrendünk akkor lesz hosszú távon is tartható, ha időnként megengedőek vagyunk magunkkal szemben. Ne gondoljuk, hogy egy szelet csoki miatt elölről kell kezdenünk mindent. A kulcsszó az egyensúly. Ha többet eszünk, többet is kell mozognunk!

Címkék: fogyókúra, motíváció, tévhitek, életmódváltás

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!