A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Tessék mondani!

Kik a szóvivők, és mi a feladatuk? Munka vagy életforma? Hogyan választanak ki valakit erre a feladatra? 0-24 órás szolgálat? Van idejük pihenni vagy a nap minden percében készenlétben kell állniuk? Fel tudnak készülni? Ha igen, mennyi idejük van rá? Hogyan tudnak kikapcsolódni a családdal? Erről mesélnek a mindenki által jól ismert arcok: Hanga Zoltán, Győrfi Pál és Sipos Jenő. Meglepetés hölgyvendégünk első nyilatkozatára örökké emlékezni fog.

Fülöp Zsuzsanna, a Magyar Nemzeti Bank szóvivője, aki korábban a Nemzeti Fogyasztóvédelmi Hatóságnál töltötte be ugyanezt a pozíciót. Élete legjobb döntése volt, hogy elfogadta ezt a lehetőséget, hogy szóvivő legyen. Az egyetemet követően bíró szeretett volna lenni, majd a Fogyasztóvédelmi Hatóságnál kezdett, ahol először jogászként, majd szóvivőként teljesítette a feladatait, ahol a karácsonyi időszak volt nagyon nehéz. Az első fél, háromnegyed év volt a legmegterhelőbb, maximálisan igyekezett felkészülni mindenre. 

Mi egy jó szóvivő ismérve?

Hazánkban körülbelül ezren dolgoznak szóvivői pozícióban, amelyen belül a férfiak és a nők megoszlási aránya hozzávetőlegesen 60-40%. Ők a szervezet, a cég arcai és egyben hangjai, de nevezhetnénk őket akár " kommunikációs tűzoltónak" is. Szóvivőként fontos a médiafigyelem kezelése, a gyors reakcióidő betartása, és a sajtómegkeresések megfelelő kezelése. Ezen kívül nagyon fontos, hogy idegen nyelven is tudjon nyilatkozni, a legfontosabb ezek közül is a két világnyelv. Ami pedig a szóvivők személyiségét illeti, fontos a karizma, a személyes hitelesség és a kellemes beszédstílus.    

Kapcsolódó cikkek: