A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

A férfi, ha szingli

A szingliség a nők körében egy ideig, óráig élvezhető állapot, de van, amikor a biológiai óra ketyegését is hallani véljük. De mi a helyzet a férfiakkal? Másképpen értelmezik ezt a státuszt? Hogyan élik meg az egyedüllétet? Mennyire játszik szerepet ebben saját döntésük és mennyire a sors? Mai vendégeink rengeteg tapasztalattal és történettel érkeztek hozzánk. Itt lesz velünk Varnus Xavér, Baronits Gábor és Gantner Ádám. Meglepetés hölgyvendégünk a kivétel erősíti a szabályt képviselője. Elmondása szerint szingliként őszintén boldog és kiegyensúlyozott.

A külső megfog, a belső megtart.”- ez volt a kedvenc idézetem, amikor nekem szegezték azt a kérdést, hogy milyen az én ideális férfiképem. A belső felülírja a külsőt, de az ember – bármennyire is hangzik negatívan– külsőről ítéli meg társait. Ugyanis a vizuális inger megelőz minden mást. A férfiak szinglisége sok esetben az ő önálló döntésük, és nem a legnagyobb elkeseredettségükben tengetik életüket magányosan. Korántsem magányosak, sőt a fiatalok körében ez az igazán szabad életforma. Mi nők gyakran úgy érezzük, bennünk van a hiba, ha nem jön a herceg fehér lovon. A szingliség divatos fogalom? Mindenképpen jobban hangzik, mint az „agglegény” vagy a „vénlány” kifejezés. Átértelmeztük ezt az életstílust, úgy is fogalmazhatnánk, hogy nem a negatív, hanem a pozitív oldalról kezdte el szemlélni a társadalom az egyedülállókat. A szingliség egyenlő a szabadsággal, a kötetlenséggel, a függetlenséggel. Egy boldog, önálló, karrierkoncentrált életforma. Viszont eljön az a pillanat, amikor már nem csak „én”, hanem a „mi” szót szeretnénk többet használni.

A szingliség különös típusai

Nő a szinglik száma, melynek társadalmi okai is vannak, az egyéni döntések mellett. Az iskolapadban eltöltött idő kitolódott. Amikor pedig a fiatalok kezébe kerül a diploma teljes erővel a karrierépítésre kezdenek koncentrálni. Beszélhetünk a kapunyitási pánikról is, amikor a munkahely megteremtésének aggodalma elhatalmasodik, totális karrierépítésbe kezdenek. Az életszínvonal megteremtése pedig sok energiát és időt igényel. A magyar szinglik körében végzett kutatás eredménye azt mutatja, hogy a megkérdezettek többsége ezt egy átmeneti állapotnak tekinti. Vannak, akik optimisták, és élvezik ezt az állapotot és vannak, akik depresszióra is hajlamosak. A szingliknek vannak különböző alcsoportjai, melyek során új értelmezést nyer e fogalom. Vannak a friss szinglik, azok a fiatalok, akik most repültek ki az otthoni légkörből, élvezik az önálló életet. A boldog szinglik azok a 20-30 éves fiatalok, akik ugyan párkapcsolatban élnek, de nem hajlandóak komolyabb lépést tenni a párjuk irányába, például nem költöznek össze. A női/férfi pánik-szinglik görcsösen keresik az igazit, pánikba esnek, elkezdenek attól félni, hogy ha egyedül maradnak továbbra is, akkor nem lesz lehetőségük házasságot kötni és gyermeket szülni. A részidős szinglik, akik hétköznap egyedül vannak, és csak a hétvégéjüket töltik együtt párjukkal. A karrier szinglik csoportja, hasonló az előzőhöz, de náluk a párjuktól külön töltött idő hosszabb időintervallumot ölel fel, képesek több időre, akár más országban is élni.

Alapvetően a szingli életmód, egyedülállóságot jelöl. De van, aki kapcsolaton belül is meg tudja teremteni függetlenségét, hosszabb-rövidebb időre külön tudja választani a karriert és a magánéletet. Nem feltétlen egyedüllétet jelölhet, hanem egy különös életformát, ahol ugyan a társ megadatott, de a karrier is nagy hangsúlyt kap.

Kapcsolódó cikkek: