A tökéletes szemöldök
Van, aki vékonyan szereti, más dúsan hagyja. Az egyik a sötétre esküszik, a másik világosítja. Sokan kozmetikus kezére bízzák, de a többség maga igyekszik rendben tartani. A szomorú igazság azonban az, hogy ha egyszer elrontjuk, lehet, hogy sosem nő vissza.
A szemöldök alapvető biológiai funkciója, hogy a homlokunkon képződő izzadságcseppeket felfogja és elvezesse oldalra, így védve a szemünket. A verejték terelgetése mellett esztétikailag is fontos: keretet ad a szemünknek, és karaktert az arcunknak.
Bár anatómiailag sokféle szemöldök létezik, azért mindenki rátalálhat a hozzáillő formára és színre. Az első alkalommal, amikor fazonírozni tervezzük a szemöldökünket, érdemes szakemberhez fordulni, nehogy életre szóló károkat okozzunk.
Milyen a tökéletes formájú szemöldök? Követi a szemöldökcsontot, felfelé enyhén ívelt vonalú, s a tetőpontjától egyenletesen elvékonyodik.
„Az alapforma kialakításához a legtöbb kozmetikus gyantát használ, majd csipesszel tökéletesíti a végeredményt. Otthon nem érdemes kísérleteznünk a gyantával, ugyanis balesetveszélyes: belefolyhat a szemünkbe, megégetheti a szem körüli érzékeny bőrt, de az is előfordulhat, hogy egy óvatlan mozdulattal a kívántnál nagyobb részt távolítunk el a szemöldökből” – figyelmeztet Buvár Krisztina kozmetikus.
Hozzávalók: tükör, hosszú hurkapálca, ceruza vagy sminkecset, fehér szemceruza, szemöldökcsipesz
Lépések:
1. A hosszú pálca egyik végét az orrcimpához helyezzük, és az orrtővel merőlegesen tartva meghatározzuk a szemöldök kezdőpontját. Fehér szemceruzával bejelöljük.
2. A hosszú pálca kezdőpontja marad az orrcimpánál, a végét viszont úgy igazítjuk, hogy metssze a külső szemzugot. Ez lesz a szemöldök vége. Szintén jelöljük.
3. A hosszú pálca kezdőpontja továbbra is az orrcimpánál. Előrenézünk, és a szemgolyónk előtt visszük el a pálcát, de nem pont középen, hanem kicsit kijjebb, hogy éppen kilássunk mögüle. Ez lesz a szemöldök legmagasabb pontja, amit szintén bejelölünk a szemceruzával.
4. Ezután a fehér ceruzával megrajzoljuk a kívánt szemöldök körvonalát úgy, hogy az metssze mind a három megjelölt pontunkat. A tökéletes hatás érdekében a kezdőpont és a tetőpont között egyenletes vastagságú legyen, míg a tetőponttól a végpont irányába haladva vékonyodjon el.
5. A fehér határvonalra, vagy az azon kívül eső szálakat szemöldökcsipesszel távolítsuk el.
Nemcsak a forma, hanem a szín tekintetében is megoszlanak a vélemények. A szakember szerint a lényeg a természetes hatás.
„A szemöldök és a hajszín között egy-két árnyalat eltérés az ideális. Ez pedig azt jelenti, hogy ha a természetes hajszínünktől lényegesen eltérő színűre festjük a hajunkat, akkor a szemöldökünkre is gondolnunk kell.”
A legegyszerűbb megoldás a szemöldök sminkelése: szemöldökceruzával, szemöldökporral vagy szemöldökszínező spirállal. Ezek előnye, hogy kis kézügyességgel bárki elsajátíthatja a használatukat, hátrányuk viszont, hogy nem tartósak, és világosításra sem alkalmasak.
Ennél hosszabb távú megoldás a kozmetikusnál kérhető, tartós szemöldökfestés, mely 3-4 hétig is kitart, és alkalmas szőkítésre is. Ezenfelül lehetőség van a szemöldök tetoválására, mely gyógyír lehet a ritkás szemöldök problémájára.
Ma már nemcsak a hagyományos, vonalszerű verziót kérhetjük, hanem szálas hatásút is, így egyáltalán nem kell félnünk attól, hogy természetellenes lesz a végeredmény.
A mai világban már nemcsak a nők, de sokszor a férfiak is fazonírozzák a szemöldöküket, felszámolva például a középső összenövést. Egy biztos: az igényes, ápolt külsőhöz elengedhetetlen a szemöldök karbantartása is. Hogy ez kinek milyen színt, formát és vastagságot takar, az már ízlés dolga.
Még nincs hozzászólás