A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Amikor átlépjük a határainkat

A határaink feszegetése új kapukat nyit ki, más perspektívából mutatja be a dolgokat. Mindig többet és többet akarunk? Hogyan léphetünk ki a komfortzónánkból? Az emberi teljesítőképesség véges, de mi az a plusz, amit mozgósítani tudunk? Eltökéltség kell a határaink átlépéséhez, de egyúttal a kudarcokat is jól kell tudnunk kezelni. Mai vendégeink komfortzónáikat folyamatosan átlépik, izgalmas történeteket osztanak meg velünk. Itt lesz Kovács Patrícia, Lénárt Ágota és Nedeczky Júlia. Meglepetés vendégünk a gyorsaság megszállottja, akit ennek ellenére édesanyja lassításra biztat.

"Ma már tudom, hogy a fejlődés fájdalommal és a komfortzóna elhagyásával jár, és hogy a félelem nem valami rossz dolog, hanem az erőforrásaim aktiválásához szükséges érzelem."    Kádár Annamária

A komfortzónából való kilépés új perspektívákat nyithat, megmutathatja azt, hogy mire vagyunk még képesek, engedi, hogy megtapasztaljuk saját határainkat, továbbá felcsillanthatja a reményt, hogy ezek a határok meddig tágíthatóak. Önmagunk határainak átlépése egy önismereti folyamat, mely zárulhat sikerként, de kudarcként is. A sikert és a kudarcot is meg kell tanulnia az embernek a helyén kezelni. Figyelni kell arra, hogy a siker ne tegyen minket önteltté, a kudarc pedig ne csökkentse a további motivációinkat. Ez utóbbi felnyithatja a szemünket, hogy van más megoldás, vannak új utak és új lehetőségek.

Önmenedzselés

A komfortzóna elhagyása nem könnyű kihívás, ehhez szükség van a hatékony önmenedzsmentre. Az önmagunk menedzselése valójában az önmegvalósítás, a célok eléréséhez szükséges tudatos összpontosítás és szervezés. Négy feltételnek kell teljesülnie: legyen megfelelő önismeretünk és önbizalmunk, legyen helyes az önértékelésünk és tanuljuk meg elfogadni önmagunkat. Az önmenedzsment alapja a proaktivitás, a céltudatosság és a lényeglátás. Az önmagunk tudatos koordinálása nem működik a megfelelő stressz kezelése nélkül. Továbbá meg kell határoznunk a rövidebb és hosszabb távú céljainkat, prioritás sorrendet kell állítani és időben megfelelően kell tervezni.

Ha az embernek megvannak a céljai, meg kell tanulnia küzdeni, hinni benne és megtenni érte mindent. Fel kell állni, el kell kezdeni cselekedni. Aktív állapotban sokkal könnyebb leküzdeni az elénk gördülő akadályokat, mint csak gondolkodni, álmodozni, de nem lépni a megvalósítás újtára. Az álmok beteljesedése a komfortzónán kívül van!

Kapcsolódó cikkek:

Az időutazó

Rutinos határátlépő. A sokoldalú énekes és gitáros gyermekként elsősorban az...

Tovább olvasom