A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Távolsági randevú

Míg nálunk csak az utóbbi időben kezdtük boncolgatni a témát, a tengerentúlon évek óta sorozatban jelennek meg a tanácsadó kötetek, a tippeket közlő weboldalak és a távkapcsolatokról szóló kutatások.

Fotó: Thinkstock

Az egyik legtöbbet idézett szakértő az amerikai dr. Gregory Guldner, aki nemcsak alapkönyveket írt a témában, de létrehozott egy kutatóközpontot is, amit bárki felkereshet a neten. Tanait, tanácsait széles körben idézik. Most az ő nyomdokain haladva, s az ötleteit továbbgondolja próbáljuk legyőzni a „távolságokat”.

1. Úgy érezzük magunkat, mintha elváltunk volna. Annak ellenére, hogy aggódó anyánk azt mondja: nem nagyobb a válások aránya a távkapcsolatban élők, mint az egy ágyban alvók között. Úgyhogy legyünk optimisták, ez végül is jó hír!

2. Az unalmasnak tűnő dolgokat is meg kell osztani egymással. Míg drámaian nőnek a szerelmi vallomások a nagy távolságban élők között (úgy mint „szeretlek!”, „hiányzol!”) az élet mindennapi történéseiről alig esik szó. Pedig ha mindent megosztunk a másikkal, ami foglalkoztat bennünket – a kutya kullancsától a főnökünk hisztijén át addig, hogy gödörbe léptünk, és fáj a bokánk –, akkor az a kapcsolat valódi!

3. Vegyünk kihangosítót a mobilunkra – tanácsolja a Time magazinnak adott válaszaiban dr. Guldner. Na de miért? Azért, mert szerinte az a tény, hogy egy telefont tartunk a fülünkhöz, riadóztatja az elménket és a pszichénket, hogy jaj, milyen messze vagyunk a másiktól. De egy bluetooth vagy más hasonló eszköz azt az illúziót kelti, mintha a másik fél ott lenne, velünk egy fedél alatt.

4. Írjunk levelet! Nos, ezzel az ötletével a távkapcsolatok amerikai szakértője mindenkit meghökkentett. Elő a papírt s a tollat az internet korában? Igen, mert a levél azt sugallja, hogy leültünk, időt szántunk arra, hogy megosszuk a másikkal a gondolatainkat… Míg a mail a gyors információváltásról szól, még akkor is, ha hosszabban fogalmazunk benne. Havonta két levél olyan, mint egy saját kezűleg készített ajándék. (Főleg, ha a számítógép billentyűzetén tréningezett kezünkkel képesek vagyunk még olvashatóan írni.)

5. Szerelem a kütyük segítségével. Az, hogy ma már úgy beszélgethetünk a távolból, hogy látjuk is egymást a tableten, a laptopon vagy az okostelefonon, hogy bármikor visszajátszhatjuk az üzeneteket, és halljuk a kedvesünk hangját, segít benne, hogy az érzelmeink kimutatásában. De ha nőnek születtünk, ellenőrizzük, milyen képet mutat rólunk a laptop kamerája, s ha nem tetszik, amit látunk, tegyünk fel egy kis sminket!

6. Állapodjunk meg a szabályokban, mielőtt elutazunk. Ne az olyan, fontosnak tűnő, ám komolytalan intelmekben gondolkozzuk, mint hogy „ígérd meg, amíg távol vagyok, senkivel nem csalsz meg!” Bízzunk egymásban! Ugyanakkor beszéljük meg a kapcsolattartás rendjét, és tartsuk is be: állapodjunk meg abban, hogy melyik napon, mikor hívjuk egymást rendszeresen, melyik esti órát jelöljük ki a chatelésre, és melyik hétvégén utazunk el egymáshoz… Ezek fontos pontot, mert azt jelzik, számíthatunk a másikra, várhatjuk, hogy belép az életünkbe.

7. Bármennyire is várjuk, hogy újra együtt lehessünk, lehet, hogy csalódni fogunk. Főleg akkor, ha túl sokat várunk a másiktól, és mindent úgy képzelünk el, ahogy megálmodtuk: tökéletesen. De egyikünk sem tökéletes. Lehet, hogy nem vár a repülőtéren, mert elkésett, vagy egy meghökkentően ronda ing van rajta, amit nélkülünk vett; lehet, hogy otthon úszik a lakás, és elveszett a macska… De ne törődjünk vele! Minden rendeződik, csak újra egymásra kell hangolódni.

Címkék: szerelem, kütyük, távkapcsolat, dr. gregory guldner, távkapcsolati útmutató, levélírás, távolsági szerelem

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!