London még mindig a világ közepe
Ez az a város, amely a ma élő magyarok minden korosztályának sokat adott. Folyamatosan felkeltette és lekötötte az érdeklődésünket, befolyásolta ízlésünket, nem is tudjuk megbecsülni, mi mindenben változtatta meg az életünket. Az angol nyelv, a zene, a divat, a filmek és show-műsorok, a munka- és bulikultúra hatvan éve vesz körül bennünket, és ezt ma már egészen természetesnek véljük.
London volt a minta
Nem volt mindig így. A 1960-as évek voltak azok, amikor a legutolsó tanyára is betört a Beatles és a Rolling Stones, mindenki olyan laza, vagány és szabad akart lenni, mint a londoni srácok. Szüleik elleni lázadáshoz Londonból vették a mintát később is a fiatalok, amikor piros és lila kakastaréjos frizurájuk alól egy vízi hulla zöld szemeivel bámultak anyagiasra forduló környezetükre.
Az ő gyermekeik jutottak ki aztán először Londonba, hogy megtagadva alternatív elődeiket, belevessék magukat a globális karrierbe és a multikulturális élvezetekbe. A mostani húsz év körülieknek London két és fél órás távolságra van, az oda-vissza repülőjegy könnyen kifizethető, olykor viccesen olcsó (15-30.000 Ft). Ma már majdnem mindenkinek van odakint rokona, barátja, kollégája, aki segít szállást keresni, eligazodni a városban és a helyi szokásokban. Eltévedni nem lehet, amíg le nem merül a telefon, és van adatkeret.
Anglia legforróbb bulija
A londoni nyár szabad és forró hangulata kitart szeptemberben és októberben is. Estére ugyan már elkél egy pluszpulcsi vagy dzseki, de a helyiek és a turisták inkább a belső hevítésre esküsznek, és a fűtőanyag minden sarki kocsmában beszerezhető.
Aki augusztus végén érkezik, még éppen elcsípi a Notting Hill karnevált, amely legalább olyan vérpezsdítő és szemkápráztató, mint a riói vagy a New Orleans-i Mardi Gras. A Notting Hill karnevál jól tükrözi London kapcsolatát még a világ legeldugottabb sarkaival is.
(A teljes cikket elolvashatja a Ridikül Magazin 2024. évfolyama 8. számának 51. oldalán!)
Még nincs hozzászólás