A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Láttad, hallottad, olvastad?

A sztárséf családjában újabb csoda érkezett

Fotó: Instagram

Gordon Ramsay-t ma már senkinek nem kell bemutatni. A szókimondó skót séf már nem csak sztár és több Michelin-csillag tulajdonosa is egyben, de a Brit Birodalom Rendjének birtokosa is.

Ramsay televíziós műsoraiban gyakran feltűnnek gyerekei és felesége is, akikre nagyon büszke. Nos, a család nemrégiben újabb fővel gyarapodott: megszületett ugyanis Ramsay-ék hatodik csemetéje, aki a Jesse James nevet kapta. Az éppen születésnapját ünneplő séf ezekkel a szavakkal jelentette be a hírt az Instagramon: „Micsoda csodálatos születésnapi ajándék, kérem, köszöntsétek Jesse James Ramsay-t!”

Hozzátette, hogy most már kiegyenlítődött a nemek aránya, három fiú és három lány van a családban. A legidősebb, Megan 25 éves, őt követik a 23 éves ikrek, Jack és Holly, majd a 21 éves Matilda és a 4 éves Oscar. S hogy a szülők életkoráról is essen néhány szó: Gordon 57, felesége Tanya pedig 49 éves és 1996 óta élnek boldog házasságban.

Nő karórával – csaknem 140 millió dollárért (50 milliárd forintért) kelt el

Fotó: www.sothebys.com/

A Sotheby’s New York-i árverésén Pablo Picasso Femme a la montre (Nő karórával) című festménye rekordárat ért el. A 139,4 millió dollárért eladott kép 1932-ben készült, a festmény Picasso múzsájának, Marie-Therese Walternek a portréja.

A képet 1968-ban Emily Fisher Landau vásárolta meg gyűjteményébe, és hosszú ideig manhattani lakása kandallója fölött függött. Az idén márciusban, 102 évesen elhunyt Landau az 1960-as évek végén kezdett műtárgyakat vásárolni, és a világ egyik legkomolyabb modern művészeti gyűjteményét hozta létre, amelyben mások mellett Georgia O’Keeffe, Agnes Martin, Keith Haring, Robert Rauschenberg, Cy Twombly és Robert Mapplethorpe alkotásai szerepeltek.

Ezért ússz rendszeresen

Fotó: Shutterstock.com

Testünk-lelkünk is meghálálja, ha rendszeresen úszunk. De miért is? Mert ez a jótékony mozgásforma 28%-kal csökkenti a szív- és érrendszeri megbetegedések kockázatát, komoly terhelés nélkül kíméletesen edzi a szívet.

Azáltal, hogy a test hőmérsékletének alkalmazkodni kell az uszodai vagy természetes víz hőmérsékletéhez, felpörgeti az anyagcserét is. Úszás közben izmokat építünk, és minél nagyobb a testben az izom tömege, annál több kalóriát tudunk elégetni.

Az úszás az egész testet edzi, a kisebb és a nagyobb izomcsoportokat egyaránt erősíti. A vízben történő mozgással az ízületeket finoman, terhelés nélkül mozgatjuk át – a vállaktól a csípőn át a térdekig. Hétről hétre, hónapról hónapra érezhetően javul a mozgékonyság, nyugodt alvást és kiváló kondíciót köszönhetünk neki.

Az afrikai óriáscsiga veszélyes háziállat lenne?

Fotó: Shutterstock.com

A húsz centiméteresre is megnövő afrikai óriáscsiga (achátcsiga) egyre népszerűbb háziállatnak számít Európában. Egy svájci kutatás szerint azonban veszélyes lehet az ember számára.

A Lausanne-i Egyetem tudósai a Parasites & Vectors című folyóiratban publikált tanulmányban hívták fel arra a figyelmet, hogy az óriáscsigák olyan fonálféreg-parazitát adhatnak át az embernek, amely agyhártyagyulladást okozhat. A kérdés persze az, hogy mindezt hogyan éri el.

A közösségi médiában egyre több olyan kép, videó látható, ahol az óriáscsiga hozzáér egy ember bőréhez, vagy akár a szájához. Sokan úgy gondolják, a csiga nyála jót tesz az ember bőrének, a kutatók szerint azonban igen nagy a kockázata, hogy ezzel a kórokozókat is átadja. A tanulmány egyik társszerzője szerint az emberek nincsenek tisztában azzal, hogy a maguk és családjuk egészségét kockáztatják, amikor kézbe veszik, vagy az arcukhoz teszik az óriáscsigát.

A közönséges achátcsiga nagyon falánk, és gyorsan szaporodik. A Természetvédelmi Világszövetség (IUCN) a veszélyes invazív fajok közé sorolta, és kártevőként emlegeti.

A világ egyik leghangulatosabb szaunája

Fotó: https://architizer.com/

Szaunázni jó és egészséges. (Erről szóló cikkünket Egészség rovatunkban olvashatod.) Az északi országokban az egészséges életmód elengedhetetlen eleme, épp ezért arra is hangsúlyt helyeznek, hogy hogyan nézzen ki a gyakran használt kabin.

A norvégiai, ezer főt számláló gyönyörű kis község, Rosandal nemrégiben egy lebegő szaunával gazdagodott a Hardanger-fjord közepén. A Casagrande & Rintala építészei által tervezett kabint csak csónakkal (vagy úszva) lehet megközelíteni, de a legszebb az, hogy ajtó nincs rajta, alá kell merülni a jeges vízbe, és onnan felúszni egy nyíláson át. 

A világ egyik legszokatlanabb szaunája fenyőfából és napfényáteresztő műanyagból készült, belül pedig 9 négyzetmétert tesz ki.  

Különleges szárnyas vendég 

Fotó: Shutterstock.com

Még novemberben történt, hogy egy hazánkban rendkívül ritka, fiatal rózsás flamingó szállt le a Pest vármegyei Apajon. Az egzotikus madarat a Fehér-tónál fényképezték le. 

A rózsás flamingó hazánkhoz legközelebb az Adriai-tenger déli partvidékén fordul elő, de a szakértők szerint az sem kizárt, hogy a Kárpát-medencébe eljutó kóborlók jóval messzebbről, az ázsiai költőterületekről érkeznek hozzánk a vonuló libacsapatokkal.

A rózsás flamingók Dél-Európában, Délnyugat-Ázsia és Dél-Ázsia tengerparti vidékein, valamint Afrika nagy részén őshonosak. Kedvenc tartózkodási helyeik a tengerek, sós vizű tavak és folyótorkolatok. 

Címkék: gordon ramsay, tanya ramsay, pablo picass femme a la montre, afrikai óriáscsiga, rózsás flamingó, az úszás előnyei

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!