Könyvtámasz
Ezek nélkül a könyvek nélkül nem telhet el az október.
Pia Rosenberger: Camille Claudel – Rodin múzsája
Kossuth Könyvkiadó
Viharos, majdnem mindent elsöprő szerelem volt az övék. Az ismert szobrász, August Rodin és a nála jóval fiatalabb, szobrásznak tanuló Camille viszonya eleinte mester és tanítvány, aztán mester és barát, majd férfi és nő szerelmi viszonyává nőtte ki magát. Camille lett Rodin öntörvényű múzsája. Kapcsolatukat sokszor sokan dolgozták fel, most Pia Rosenberger érzelemdús regényében kel újra életre.
Paula Hawkins: Kéksötét
Magnólia
A Kéksötét pszichológiai thriller, amely az emberi elme végtelen kreativitásáról, bűntudat és megbocsátás, szerelem és megszállottság viszonyáról szól.
A történet szerint a skót Eris aprócska szigetén egyetlen ház áll, benne egyetlen lakóval. A szigeten valaha Vanessa, a híres művész élt és alkotott, akinek hírhedten csalfa férje húsz évvel ezelőtt nyomtalanul eltűnt. A ház most Grace, egy magányos, idős nő otthona, aki az árapályra hangolta életét, és a világtól háborítatlanul szeretne élni.De egy váratlan látogató tart felé, kinek érkeztével nem csak Eris titkai bukhatnak a felszínre, hanem valami sokkal borzalmasabb is.
A Lány a vonaton szerzőjének új könyve a világpremier előtt két héttel érkezik hazánkba.
J.D. Barker: Zárt ajtók mögött
Agave Könyvek
Jonathan Dylan Barker, közismert nevén J.D. Barker egészen különleges színt képvisel a sci-fi, fantasy, krimi világában. Aki olvasta a Negyedik majom című regényét, egyenes út vezette a trilógia másik két részéhez. Valamennyi letehetetlen, és valamennyihez több mint nagy levegő szükségeltetik.
Barker legújabb regényének is meglepő a témája: egy új párkereső app válságba jutott pároknak nyújt segítséget: eleinte romantikus jellegű, majd később tabunak számító kihívások elé állítva őket. Főhőseink számára azonban az alkalmazás életre-halálra menő, veszélyes játékot eredményez. Az elvégzendő feladatok ugyanis egyre kockázatosabbá és baljósabbá válnak, végül pedig a csábítás és erőszak szövevényes hálójába vezetnek.
Cyril Gely: Hasadás
Trend Kiadó
Otto Hahn német kémikus épp a Nobel-díját készül átvenni, amit a maghasadás felfedezéséért kapott. Feleségével, Edittel egy stockholmi szállodában száll meg, gyomorfájás kínozza. Hamarosan levelet kap, s bár még nem olvasta, annak minden sorát ismeri. Lise-től érkezett, egykori munkatársától, barátjától, akivel 30 éven át kutatták a részecskék világát. Csakhogy Lise kénytelen volt elmenekülni a fasizálódó náci Németországból, s bár ők ketten együtt jegyezték az uránhasadásra vonatkozó felfedezésüket – csak Hahn kapott Nobel-díjat. A beszélgetés már nem várathat magára tovább…
Cyril Gely regénye nem is kaphatott volna jobb bevezető idézetet, mint Paul Éluardét, miszerint: „Sokféle igazságból áll a világ”.
Jill Murphy: A botcsinálta boszi a tengernél
Móra Könyvkiadó
Még hogy egy nyári szemeszter szakadó hóeséssel kezdődjön! Persze egy varázslatokkal teli világban, Kotkot kisasszony Varázslóakadémiáján bármi megtörténhet. Még az is, hogy egy egész osztály egyhetes kirándulásra induljon a tengerpartra. Szerényi Mildred, az iskola állandóan bajban lévő boszitanonca persze ott is bajba kerül. Kaland kaland hátán, és baj baj hátán – ezzel kell megküzdeni.
A Botcsinálta boszi sorozat legújabb része kellemes olvasmánya lehet a kiskamaszoknak.
Kiyash Monself: Egyszer volt
Móra Könyvkiadó
Egyszer volt, hol nem volt… – kezdődik Mirjam minden meséje, amelyekkel állatorvos édesapja ajándékozta őt meg esténként. Csakhogy a papa váratlanul meghal, Mirjam pedig egyedül lesz kénytelen kézben tartani addigi kerek világukat. Ekkor még nem is sejti, hogy hamarosan azokat a varázslatos állatokat kell majd gyógyítania, akik nem mesehősök, hanem apja titkos világának létező szereplői. Emellett pedig ahhoz is közelebb jut, hogy megtalálja édesapja gyilkosát.
A könyvet a kiadó 12 éven felüli olvasóinak ajánlja.
Katharina Neuschaefer: A világ legszebb mondái
Naphegy Kiadó
Sokféle mondát ismerünk már, de léteznek hősök, akikről valószínűleg soha nem hallottunk még. Példának okáért a zúzmaraóriásokról, de Morgaine le Fey és Völund, a kovács neve sem cseng ismerősen. Mellettük persze Sir Gawain, Héraklész, Thészeusz tetteit jól ismerjük. És tudjuk-e, kit takar a bolygó hollandi, Rőtszakáll vagy Répaszámláló? A világ legszebb mondái gyűjtemény a segítségünkre lesz ebben – Bölecz Lilla illusztrációival.
Alex Donovici: Csudi és az elnémult erdő
Móra Kiadó
A helyzet az, hogy Villámgyors úr, aki nevével ellentétben mozdulatlansági rekordot döntő csiga – elhízott. Mert semmi mást nem tett az ég egy adta világon, csak csipszet rágcsált (kilencven zacskóval) a számítógépes játékok előtt. Csudi, a kis pacsirta Villámgyors úr után Hópehelyhez, a föld alatt élő fekete varjúhoz indult, aki ugyancsak csipszfüggő lett, nem beszélve Ség hollóról. A pacsirta küldetése tehát az, hogy megmentse az elnémult erdő lakóit.
Csudi újabb kalandjainak kötetét – ahogy eddig is – Stela Damaschin-Popa kedves, szerethető figurái jelenítik meg.
Még nincs hozzászólás