A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Humoros színészlegendák

„Hiszek a nevetés és a sírás erejében, mert mindkettő a gyűlölet és a terror ellenmérge.” A bölcs idézet a modern idők egyik legnagyobb művészétől származik, aki nem más, mint Charlie Chaplin.

Fotó: Production Company

Sir Charles Chaplin a filmművészet egyik legkreatívabb személyisége, filmjeinek nem csupán főszereplője volt, ő írta és rendezte is korszakalkotó műveit. A keménykalapos és bajuszos clown magánélete korántsem volt olyan vicces, mint a filmjei. Árvaházakban nőtt fel, és a nőkkel való viszonya sem nevezhető egészségesnek, hiszen gyengéi voltak a zsenge korú lányok.

Összesen tizenegy gyermeke született, ebből nyolc utód Oona Chaplintől, Eugene O’Neill drámaíró lányától. Chaplin egyik leghíresebb filmalkotásában, A diktátor című némafilmben köztudottan Adolf Hitlert figurázta ki, aki hatalmas mozirajongóként többször is megnézte a filmet.

A keménykalapos bohóc kor- és pályatársa az a Buster Keaton volt, aki félrecsapott szalmakalapjában a legmerészebb poénokat is teljesen egykedvű kifejezéssel adta elő némafilmjeiben.

Chaplinről és Keatonról a legifjabb nemzedéknek sajnos már alig van emléke, nem úgy Benny Hillről, aki 1992-ben távozott az élők sorából, mégis, mindannyian ismerjük és szeretjük humoros, nem ritkán pikáns kisfilmjeit.

Az Alfred Hawthorn Hill néven született Benny fergeteges karrierje előtt tejesemberként, eladóként, majd rádiósként dolgozott, ezt követően húsz éven át gyártotta néma show-it, amiket Amerikában sokkal inkább elismertek, mint szülőhazájában, Nagy-Britanniában. Benny 1992-ben magányosan és megkeseredve halt meg otthonában, éppen aznap, amikor új tévészerződéssel kopogtatott nála a postás. Legnagyobb rajongója, Michael Jackson néhai popbálvány szerint Benny Hill volt minden idők legnagyobb hőse.

Hatalmas sikerszériájának a női szervezetek vetettek véget, amikor 1989-ben elérték, hogy szüntessék be a Benny Hill-filmek sugárzását, arra hivatkozva, hogy kigúnyolja a női nemet, és politikailag nem korrekt.

Ám a valós ok az volt, hogy helyet kellett csinálni az új riválisnak, Mr. Beannek. A gumiarcú „bab” úr megszemélyesítője, Rowan Atkinson eredetileg villamosmérnökként diplomázott. A Fekete Vipera, a Johnny English és a Dilizsaruk főszereplője a napokban 61 gyertyát fújt el a tortáján, húsz év házasságot követően 2014-ben vált el, és új szerelmével, egy harminchárom éves hölggyel él.

A brit humoristainvázióra a hatvanas években Louis de Funès személyében érkezett meg a csattanós válasz. A legendás francia csendőr alakítója spanyol nemesi családban látta meg a napvilágot, édesapja gyémántműves volt. Louis de Funès átütő zsenialitását sokáig megkérdőjelezték, így bárzongoristaként kereste betevőjét a tökéletes hallású komédiás.

A nagy áttörés 1964-ben következett be, ekkor mutatták be A Saint Tropez-i csendőrt. Százharminc filmet forgatott még, s utoljára 1982-ben állt a kamerák elé, A csendőr és a csendőrlányok című vígjátékban. A táncos komikusként is tündöklő színészt hazájában, Franciaországban a mai napig annyira imádják, hogy egy különleges rózsafajtát neveztek el a szenvedélyesen kertészkedő géniuszról.

A magyar rajongóknak minden reményük meglehet rá, hogy a felsorolt nagy nevettetőket 2016-ban is láthatják a Duna Televízióban.

Címkék: film, humor, vígjáték, charlie chaplin, benny hill, buster keaton, louis de funés, rowan atkinson, burleszk, némafilm

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!