A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Hosszú, boldog házasságok

Különös titok ismerői, vagy egyszerűen csak szerencsések azok, akik az esküvői fogadalmat komolyan véve, jóban-rosszban kitartanak egymás mellett? Kevés hűségmentesebb övezet létezik a sztárvilágnál, ahol fokozott a kísértés, az újdonság élménye, s ez korántsem kedvez az elköteleződésnek. Persze, itt is vannak kivételek.

Meryl Streep és Don Gummer
Fotó: Europress/Getty Images

Az intimitás és  a szenvedély az évek múlásával óhatatlanul veszít a fényéből, jó esetben baráti szövetséggé szelidül. A civil életben is kevés példa van a hosszú és boldog házasságra, hát még a hírességek körében! Ám mi tudunk példát rá, hogy van életre szóló szerelem a sztárvilágban is.

Kirk Douglas, a Spartacus című film acélos külsejű színésze már a kora miatt is élő legendának számít. Kilencvenkilenc éves, s hatvankét éve él boldog házasságban második feleségével, Anne Buydensszel, akivel 1953-ban találkozott az Act of Love forgatásán. Akkoriban már jegyben járt Pier Angeli színésznővel, de olyan heves szerelemre lobbant Anne iránt, hogy elszökött vele, és titokban feleségül vette Las Vegasban. Dustin Hoffmantól Tom Hanksig, Jeff Bridgestől Julie Andrewsig is akadnak üdítő példák az élet örömeinek és nehézségeinek hosszú távú megosztására egy társsal.

Meryl Streep igazán szerencsésnek mondható a magánéletét és a házasságát illetően.

„Soha, senkinek nem adnék házassági tanácsokat, mert hiszek abban, hogy mindenkinek magának kell megtalálnia a neki megfelelő életformát. Lehet, hogy szakmai ártalom, de az évek alatt rájöttem, hogy a házasság olyan, mint a színjátszás. Elengedhetetlen hozzá a figyelem és a másik fél meghallgatása. A szerelem nem túl bonyolult dolog. Az élet  annál inkább. Mindig valami váratlan helyzetet produkál, amit meg kell tudni oldani” – vallja Streep.

Hollywood legtekintélyesebb színésznőjének titka talán az, hogy soha nem akart a tökéletesség pózában tetszelegni. Gyakran van távol a családi tűzhelytől. Négy gyermeket szült a férjének, Don Gummer szobrásznak. A lányok inkább az apjukat tekintik biztos bázisnak, mert több időt töltöttek vele. „A férjem pontosan tudja, hogy mi fán terem az alkotás, hiszen maga is művész. Ha átlagos munkája lenne, bizonyára nehezebben értene meg engem. Szerintem nagyon fontos, hogy olyan ember legyen melletted, aki értékel, és ki is meri mutatni a szeretetét, a megbecsülését.”

Meryl Streep maga is csodálkozik azon, miként lett belőle négygyermekes családanya. A színésznő első nagy szerelme a Keresztapa és más gengszterfilmek rosszfiúja, John Cazale volt. A szarvasvadász forgatásán heves vonzalom alakult ki közöttük. Cazale 1978-ban tüdőrákban meghalt.

A tragédiát követően Meryl és testvére kiadó lakást kerestek, így ismerkedtek meg a svéd származású szobrássszal, Don Gummerrel, aki éppen Thaiföldre utazott, s rendelkezésükre bocsátotta a lakását. Ám egy motorbaleset miatt Gummer hamarabb tért haza, és néhány hónap alatt annyira összemelegedtek Streeppel, hogy házasságot kötöttek. 1979-ben megszületett fiuk, Henry, akit három lány, Mamie, Grace és Louisa követett.

A házaspár Hollywoodtól távol, Connecticutban rendezkedett be, és azóta elválaszthatatlanok. Mamie és Grace az anyai vonalat követve szintén a színészi pályát választotta. 2007-ben Koltai Lajos Este című filmjében Streep és Mamie együtt játszottak, ráadásul a Gummer lány anyja fiatalkori énjét alakította a filmben.

Paul Newman és második felesége, Joanne Woodward színésznő öt évtizeden át alkottak feddhetetlen álompárt Hollywoodban. Az idő tájt olyan szexidolok uralták a  mozivásznat, mint James Dean, Marilyn Monroe vagy Marlon Brando. Kevesen tudják Newmanről, hogy első felesége, Jackie Witt szintén szakmabeli volt, modell és színésznő. Három gyermeket is szült az akkoriban még szinte ismeretlen clevelandi fiatalembernek. Jackie idővel beleszürkült a háziasszonyi teendőkbe, míg férje egyre magasabbra tört. Newman a Broadway ünnepelt csillaga lett, természetes sármja, beszédes, kék szemei mágnesként vonzották a női rajongókat. A hollywoodi filmes sikerek tálcán kínálták neki a nagyvilági életet.

Newman alkoholprobémákkal és házassági válsággal küzdött, amikor 1958-ban a Hosszú, forró nyár forgatásán megismerkedett Woodwarddal. Kezdetben lelki társak voltak, akik megosztották egymással a szakmai és magánéleti problémáikat. Barátokból lettek szeretők, majd házastársak. Számos filmben szerepeltek együtt, Paul Joanne kedvéért szokott le az ivásról, és vált példás családapává. Három lánygyermekük született: Elinor, Melissa és Claire.

Bár a házasságuk felhőtlennek tűnt, beárnyékolta Newman előző házasságból született Scott fiának a halála, aki kábitószer-túladagolás miatt hunyt el. Az apa sokáig önmagát vádolta, hogy playboy életvitelével megvonta gyermekeitől a szülői figyelmet. Ez a fájdalom késztette arra, hogy dogprevenciós központot hozzon léttre, amit sikeres vállalkozásaiból – salátadresszinegek és spagettiszószok forgalmazásából – finanszírozott.

A fajgyűlölet elleni kiállás, a liberális nézetek terén is teljes összehang működött a házaspár között. A kisebbségek érdekében tett megnyilvánulásaikért Kennedy-díjjal jutalmazták őket.

Mintakapcsolatukat vélt vagy valós pletykák sem tudták beárnyékolni. A The Man Behind The Baby Blues című kötetben Marlon Brando mesélt színészbarátja biszexualitásáról és híres kalandjairól, Grace Kellytől Marilyn Monroe-ig. De Newman felesége minden körülmények között kitartott világsztár férje mellett.

Címkék: szerelem, sztárok, elköteleződés, gyereknevelés, apa-gyerek kapcsolat, hollywod, boldog házasság

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!