A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Hogyan szűrik ki a hamis pénzt?

A Magyarországon forgalomban lévő minden egymillió bankóból harminc hamis, melyek között kezdetleges technikával, otthon nyomtatott darabok, és profi, csak speciális eszközzel kiszűrhető hamisítványok is találhatóak.



A bankjegyek több biztonsági elemet is tartalmaznak, melyek között vannak szabad szemmel láthatók, és olyanok is, melyek csak speciális segédeszköz alkalmazásával azonosíthatók. Mind közül az egyetlen, 100 százalékban megbízható eljárás az UV-A/C lámpa alkalmazása. A forgalomban lévő bankjegyek 1999 óta tartalmazzák a színváltó hatást, a vízjelmotívum UV-A fényben zöld, UV-C fényben pedig piros színre váltanak. Az UV-C fényre való reagálás pedig olyan magas szintű és bonyolult biztonsági jellemző, amit képtelenség imitálni. Kereskedelmi forgalomban tucatjával kaphatók az UV-A fényre reagáló eszközök, amit a hamisítók rendre ki is használnak, UV-C fényre reagáló eszközt viszont nem lehet vásárolni.

Amennyiben gyanús bankjeggyel találkozik valaki, fontos, hogy ne próbáljon rajta túladni, mert azzal bűncselekményt követ el! A megoldás az, ha valamely kereskedelmi bank vagy posta pénztárában megvizsgáltatja. A gyanús bankjegyet az MNB-be kerülnek, ahol szakértők ellenőrzik a valódiságát. Az ATM automatákból felvett pénzt a bankok előzetesen átvizsgálják, úgyhogy ebben a "pénzforrásban" megbízhatunk.

Címkék: pénz, pénzhamisítás, uv-fény

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!