A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Hogy a szeptember ne csak az iskolakezdésről szóljon

Kell néhány jó könyv ahhoz, hogy a gyereklelkek is belesimuljanak a hétköznapokba, hogy a hétfők és a keddek, meg a többi nap ne csak a be- és kicsöngetésekről szóljon. Kell a jó könyv reggel is, este is. Akkor is, ha anyu vagy apu olvassa. De persze az a legjobb, ha már az iskolás tud elbújni a paplan alá a könyvvel reggel is, este is... Íme, a hozzávalók.

Tamás Zsuzsa: Kicsi Mimi és a Kökény ovi
Naphegy Kiadó

Fotó: Naphegy Kiadó

Kicsi Mimi édesanyjával és édesapjával él komfortos, ám kissé szűk erdei odújukban (értsd egy szoba konyhában). Egy nap nyuszi mama - mint megannyi más nyuszi anyuka - arra ébred, hogy ideje már kimondani, kinőtték lakásukat.

Eladjuk, jelenti ki, ami Kicsi Mininek bizony nem tetszik. Hiszen nem tudja, milyen is lesz az új odú, beférnek-e majd a babái, hogy eltalál-e a fürdőszobába. Kicsi Mimi élete bizony megváltozik, de a szeretet, ami anyu és apu karjaként mindig körbefonja, átsegíti a nehéz napokon. És bizony akkor is, amikor elérkezik a nagy nap, hogy Mimi óvodába induljon...

Kicsi Mimi két történetét olvashatjuk ebben a kötetben Horváth Ildi pasztell világú, megnyugtatóan kedves és bájos rajzaival illusztrálva. Minden leendő ovisnak bátran ajánljuk, akárcsak a Kicsi Mimi sorozat eddig megjelent részeit. 

Kertész Erzsi: Az elátkozott erdő 
Móra Kiadó

Fotó: Móra Könyvkiadó

Az erdőben is megtörténhet az, ami gyakorta a valós világban - hiába minden, beköszönt a rosszkedv. Amikor az óriás az orrát lógatja, a koboldok boldogtalanul botorkálnak, a törpék pedig balsorsukon tűnődnek. Ilyenkor persze mindenki a jókedv-felelős Pántól várná a megoldást. Csakhogy Pán egyetlen vidám dalt sem tud elfújni, nem megy, mert a hangszere is elnémult.

Mint kiderül, bizonyos Kalapács Károlyné, csokidara-készítő kisiparos átkozta el alaposan az erdőt és annak lakóit, elege lett ugyanis a nimfák viháncolásából, meg amúgy az általános jókedvből, ami az erdőben uralkodott. Pán kénytelen elindulni a városba, hogy megtalálja az eltűnt, elveszett és elátkozott jókedvet.

Kertész Erzsi mesekönyve annyira magával ragadó, hogy ne csodálkozzunk azon, ha olvasása közben együltő helyünkben az utolsó lapig jutunk. Amúgy a gyerekek is bírni fogják humorát, és villámgyorsan összebarátkoznak Káposztás Judit kissé retro, mégis szívmelengető figuráival. 

Mészöly Ágnes: A fiú, akit elvarázsolt a zene
Naphegy Kiadó

Fotó: Naphegy Kiadó

"Volt egyszer egy fiú, akit elvarázsolt a zene. A muzsika már csak ilyen, megszépíti a világot, megkönnyíti a szívünket, magával ragad, meghat és megnyugtat. Ám ezt a fiút úgy elbűvölte az első néhány dallam, hogy azután egész életét a népdaloknak és a zenének szentelte. A fiút Bartók Bélának hívták." - kezdődik a történet, amely a XX. század legjelentősebb zeneszerzője, zongoraművésze, népzenekutatója életéről szól.

Egyáltalán nem untató módon, nem steril tényekre hívva fel a figyelmet, amitől egy gyereknek percek alatt megy el a kedve, hanem a valós élettörténet alapján úgy adva át a tudást, hogy annak olvasói észre sem veszik. Már pedig ennél nagyobb előnye nem is nagyon lehetne a Bertóthy Ágnes rajzaival elmondott életmesének.

Címkék: állatkeri böngésző, a fiú, akit elvarázsolt a zene, az elátkozott erdő, kicsi mimi és a kökény ovi

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!