Hét tünet, amelyet nem szabad figyelmen kívül hagyni
A legtöbb esetben, ha valamink fáj, ha rosszul érezzük magunkat, előbb vagy utóbb elmegyünk orvoshoz. Tudjuk, hogy a mellkasi fájdalom, a látás vagy a beszéd hirtelen elvesztése, valamint az erős gyomorfájdalom azonnali orvosi ellátást igényel. De mi a helyzet az enyhébb tünetekkel? Érdemes tisztában lenni azzal, hogy mikor kell orvoshoz fordulni.
Cikkünkben felsoroljuk azt a hét tünetet, melyek nem járnak fájdalommal, együtt lehet velük élni, mégis érdemes őket komolyan venni és orvosnak megmutatni.
Megmagyarázhatatlan fogyás
A fogyás, abban az esetben, ha nem szándékos, nem diéta, fogyókúra, fokozott fizikai terhelés, nagyon sok edzés következménye, egészségügyi probléma jele lehet. Nem szabad abba a hibába esnünk, hogy örülünk a fogyásnak. Bár a legtöbb nő természetes szokása az, hogy reggelenként mérlegre áll, az indokolatlan fogyásnak nem szabad örülni. Ha nem tudjuk az okát óvatosnak kell lennünk.
A megmagyarázhatatlan súlycsökkenést ugyanis sok minden okozhatja. Ezek közé tartozik a pajzsmirigy túlműködése, a kezeletlen cukorbetegség, a depresszió, a májbetegség, a daganatos betegségek vagy olyan rendellenességek, amelyek megzavarják a szervezet tápanyagfelvételét.
Ha egy év, vagy annál is rövidebb idő alatt a test tömegének több mint 5%-a elveszett, s ennek nincs megmagyarázható, ismert oka érdemes orvoshoz fordulni, aki szűrő és laborvizsgálatokat fog javasolni.
(A teljes cikket elolvashatja a Ridikül Magazin 2024. évfolyama 9. számának 36. oldalán!)
Még nincs hozzászólás