A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Ha nem jön a baba

Sok nő nem tud teherbe esni, annak ellenére sem, hogy az orvosi vizsgálatok és a laboratóriumi leletek szerint minden rendben van a szervezetében.

A természetgyógyászati megközelítés szerint minden testi betegség mögött valami lelki probléma búvik meg. Kineziológiai szempontból a meddőség egyfajta blokk a testben, testünk védekező reakciója valamilyen negatív élmény miatt. Ilyenkor egy régi, nagyon komoly lelki trauma blokkolhatja a szervezet megfelelő működését. Gyakran az agyunkban rosszul tárolt információk felelősek azért, hogy egy nő – hiába egészséges biológiailag – mégsem képes áldott állapotba kerülni. Érdemes elgondolkodni az alábbi lehetséges okokon.

A hagyományos szerepek felborulása

Elvárásokkal teli világunkban a nőknek gyakran férfi módjára kell viselkedniük. Naponta megvívják a csatáikat a munkahelyen az érvényesülésért, sokszor többet dolgoznak, mint a férfiak, és életükben háttérbe szorul a valódi női szerepek megélése.

A párkapcsolati egyensúly felbomlása

Gyakori ok, hogy a párkapcsolatban felcserélődnek a szerepek. Mivel a szülés után az anya otthon lesz a babával, a férjében igazi támaszra kell lelnie. Az apának azonosulnia kell a családfő szerepével. Számos párkapcsolatban azonban a nő viszi a vezető szerepet, ami egészen addig működik is, amíg nem vállalnak gyereket. Ilyenkor szinte a párjuk anyjának érzik magukat, és elbizonytalanodnak a tekintetben, vajon a férjük képes lesz-e a kibővült család számára biztosítani a megfelelő körülményeket.

Múltbéli negatív minták

Ha a saját anyánk boldogtalan volt, attól tarthatunk, hogy mi is hasonlóképpen járunk a gyermekünk születése után. Amennyiben az anyánkkal való kapcsolatunk viharosan alakult, olykor amiatt is szorongunk, hogy ezek a konfliktusok megismétlődnek a saját gyerekünkkel.

Abban az esteben, amikor egy anyuka, aki az első gyermekével azonnal teherbe esett, hiába várja a második gyermekáldást, az anyaság-szerep körül keresendő a probléma. Nem tartja magát jó anyának, hiába kap a környezetétől csupa pozitív visszajelzést. Lehet, hogy legbelül nem is akar több gyereket, mert úgy érzi, nem tudná jól ellátni a feladatát. Az is előfordulhat, hogy tudat alatt aggódik, hogyan fogja megosztani a szeretetét, és fél, hogy a nagyobbik gyermek lelke a kistestvér születése miatt sérül. 

Egzisztenciális félelmek

Napjainkban felerősödött a bizonytalanság a gyermekek jövőjét illetően. Nincs kiszámíthatóság, és ez sok leendő anyában félelmet kelt.

Fiút vártak, és lány érkezett – ez az elsőszülöttek esetében majdnem mindig igaz.

Megszületik egy kislány, akit a szülők – főleg az apa – fiúnak vártak, és nőként élete első „lépése”, hogy csalódást okoz a szeretett férfinak, vagyis az apjának. Ettől fogva az egész élete az apának (vagyis a férfiaknak) való megfeleléssel telik. Ezek a nők lesznek az ún. karrierista típusú hölgyek. Ha az agyunk szerint férfiasan kell helytállnunk az élet minden területén, miért épp az anyaság lenne kivétel? Blokkolódik ez a funkció is.

Fizikai kimerültség

A megnövekedett fizikai, lelki és szellemi terhek mellett a rendszertelen étkezés, a kevés alvás, a dohányzás mind hozzájárulhat ahhoz, hogy fizikailag kimerülünk. Az állandó stressz felőrli a tartalékokat, és ha nem adjuk meg magunknak a feltöltődés perceit, az energiáink elfogynak. A szervezetnek szüksége van táplálékra, vitaminokra, és meghatározott mennyiségű alvásra, relaxációra, hogy felkészülhessen a fogantatásra.

Mozgástudomány

A kinezológia szó jelentése: kinézis = mozgás, logosz = tudomány. A mozgáshoz, az állandóan változó környezethez való alkalmazkodás az élet lényeges jellemzője. Ahol ez blokkolódik, ott felborul az egyensúly, amire testi-lelki problémák hívják fel a figyelmet. Ezeknek a blokkoknak a felderítését és oldását célozza meg a kineziológia. Az információszerzés eszköze ez esetben az izomtesztelés, melynek hátterében tudományosan kidolgozott módszer áll: a 70-es években manuálterapeuták fejlesztették ki.

Címkék: egészséges táplálkozás, párkapcsolat, egészség, pszichológia, terhesség, meddőség

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!