Engedd el a felesleget! Kevesebb stressz, több főzési öröm
Számos előnye van annak, ha egy konyha minimalista. Itt persze nem azt kell érteni, hogy puritán, és nincs benne szinte semmi, stílus nélküli, hanem rendezett, és nincsenek benne felesleges kacatok, netán gépek. Ez egyfajta módszer, amelynek eredményeképpen letisztult, funkcionális és stílusos lesz a főzés helyszíne. Ettől még simán belefér bármilyen berendezési stílusirányzat, a teljesen egyszerűtől a barokkos csipkékig minden.
Részletes logisztikát és terveket igényel az, ha egy családnak főzünk, és nem szeretnénk az egész napot a konyhában tölteni, de ez még akkor is igaz, ha csupán két személyt látunk el ételekkel. Mindez nagy stresszforrás lehet, pláne, ha a konyha nincs a funkciójára felkészítve, azaz nincs alaposan átgondolva a berendezés.
Nem, nem a bútorokra gondolok, hanem a felszerelésre: edényekre, gépekre és eszközökre. Mindegy, hogy kisebb vagy nagyobb konyháról van szó, az a fontos, hogy minden eszköznek legyen haszna. Ne tároljunk feleslegesen belőlük egyet sem, mert csak elveszi a helyet a fontosabb, többször használt társaitól, vagy szimplán csak porfogó a polcon.
A minimalista konyha alapszabálya, hogy mindennek, ami benne található, napi szinten legyen feladata, akár több is. Mindez egyaránt igaz a kisebb és nagyobb helyiségekre is.
Haszontalan vagy forradalmi? – A gépek, melyekre talán nincs is szükség
Szinte nincs is olyan konyhatechnikai eljárás, amelyhez ne kínálnának a műszaki boltok valamilyen szerkezetet. Például tudunk géppel tojást főzni vagy befőtteket dunsztolni. Számos olyan masina van, amely tökéletesen nélkülözhető, a fent említettek is ezek közé tartoznak.
(A teljes cikket elolvashatja a Ridikül Magazin 2025. évfolyama 5. számának 34. oldalán!)
Még nincs hozzászólás