Bitmojik és filterek között
Az X- és Y-generáció éppen csak megszokta az iWiW után a Facebookot, máris itt a trónkövetelő, a fiatalok körében órási népszerűségnek örvendő Snapchat. Mi ez az alkalmazás, és miért vannak úgy rákattanva kamasz gyermekeink?
Az applikációt három stanfordi diák hívta életre 2011 szeptemberében. Fél éven belül bekerült a TOP 100 letöltött alkalmazás közé Amerikában, az alig huszonéves fejlesztők pedig hirtelen egy több milliárd dolláros cég élén találták magukat. Az újszerű ötlet az volt, hogy a felhasználó beállíthatja, az általa küldött fotók vagy videók meddig legyenek megtekinthetők a fogadó telefonján. Ez az idő 1-től 10 másodpercig terjedhet, utána a tartalmakat már nem lehet újból megnyitni. Mindez persze rögtön beindította a fiatalok fantáziáját, így lett a Snapchat a puskázás és a szexképek legkedveltebb csatornája.
Snapchat-szótár
Ma már nem elég tudnunk, mit jelent a 'lájk', a 'komment' és a 'megosztás', hogy beszélgetni tudjunk a gyerekeinkkel. Ideje kibővíteni a szótárunkat a Snapchat szakkifejezéseivel is.
Bitmoji: a saját, személyes figurád, avatarod, amit megtervezhetsz.
Filter: az elkészített képekre rakható különböző színeffektek.
Friend emoji: az mutatja, milyen aktívan kommunikálsz az adott barátoddal.
Geofilter: földrajzi helyekhez kötött filterek, például a magyar fővárosban Budapest feliratú is választható.
Live filter: selfie-módban megjelenő filterek, amelyek élőben elmaszkírozzák, eltorzítják az arcod: például kutyát vagy bohócot csinálhatsz velük magadból.
Screenshot: képernyőfotó, azaz kép arról, ami éppen a mobilod kijelzőjén látható.
Selfie: önmagadról készített fotó.
Story: 24 óráig megtekinthető, kronológiai sorrendben összefűzött snapek, amelyekkel például egy napodat mesélheted el a barátaidnak.
Snap: az a kép vagy videó, amit a Snapchat alkalmazással készítesz.
Snapchat score: a pontszámod az alkalmazásban: minél többet használod az appot, annál magasabb.
Trophy: trófeák, jelvények, amelyeket akkor kapsz, ha sokat használod az applikációt.
Még nincs hozzászólás