A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

A szépség nem kor kérdése

Bőrünk természetes megújulási folyamatának része, hogy az elhalt hámsejteket folyamatosan „cseréli”, ám ahogy telik az idő, ez a sejtmegújulási folyamat lelassul: a kötőszövetek meglazulnak, a bőr megereszkedik, a vízveszteség pótlásának nehézségei miatt veszít rugalmasságából, a szövetek közt hézagok alakulnak ki. Így jelennek meg az apróbb mimikai ráncok, majd később a bőr öregedésével párhuzamosan a mélyebbek is.

Fotó: Thinkstock

Az, hogy kinél milyen gyorsan zajlik a folyamat, sok mindentől függ: például a genetikai adottságoktól, a környezet káros hatásaitól, a hormonoktól, a szervezetben végbemenő változásoktól, a táplálkozásunktól, valamint az életmódunktól. Hiszen a lelki problémáink, bajaink, a stressz az arcunkon is meglátszik, mint ahogy a folyamatos mosolygás is. „Megéri kedvesnek és vidámnak lenni, a bőröd hálás lesz érte!” – mondja Margó.

A korosodást megállítani nem lehet, legfeljebb lassítani vagy késleltetni, illetve komoly plasztikai-fiatalító műtétekkel egy időre lefékezni – amire az ember lányának, ha nem éppen keresett világsztár, nincsen anyagi fedezete. A váratlan mellékhatásokról és a pletykalapok címoldalán felbukkanó ijesztő következményekről nem is beszélve.

„Egy természetes folyamatba amúgy sem szerencsés mesterségesen beavatkozni. Viszont bármilyen korban lehet segíteni a bőr sejtjein: a megújulási folyamat hatékonyságának serkentésével, az elvesztett víz és zsír pótlásával, a bőr fényének visszaadásával” – vallja szakértőnk.

Az ötletek, trükkök és tippek mellett azonban a legfontosabb a rendszeresség, az, hogy mindennap törődjünk a bőrünkkel. Legalább abban a napi kétszer tíz percben figyeljünk magunkra – a hatás rögtön érzékelhető lesz. Kívül és belül is.
 

25 ÉVES KORTÓL, MEGELŐZÉS

A kozmetikusok és bőrgyógyászok általában 25 éves kortól szokták ajánlani a gondosabb, specifikusabb arcápolási rutin kialakítását. A húszas éveink közepén bőrünk még üde és fiatal, ugyanakkor már megjelennek az első mimikai ráncok, de van lehetőségünk elejét venni mindennek egy kis odafigyeléssel, törődéssel.

Ami minden korban a legfontosabb, az a rendszeres, bőrtípusunknak megfelelő ápolás, táplálás, a bőr szerkezetének megerősítése.

Bőrdiagnosztika
Ha addig nem foglalkoztunk vele, 25 éves kor körül érdemes bőrdiagnosztikát végezni (magunk is megtehetjük egy egyszerű, női magazinokban, drogériákban vagy márkaboltokban, esetleg online fellelhető tesztsor átgondolásával-kitöltésével, de kérhetjük a kozmetikusunk segítségét is), így tudni fogjuk, a későbbiekben milyen termékekre lesz szükségünk, melyek az arcunk kritikus pontjai.

Szemkörnyék-ápolás
25 évesen már el lehet kezdeni a különböző szemkörnyékápolók és szemránckrémek használatát, nyugodtan próbálgassuk a típusokat (golyós, többgörgős, egyszerű krém), márkákat, összetevőket – tapasztaljuk ki, mit szeret a bőrünk.

Nappali krém
Ugyanez érvényes az általánosan használt nappali krémre, illetve az elhanyagolhatatlan sminklemosókra és arctisztító tejekre, tonikokra is.

Helyes sorrend
Nem szabad elfeledkezni a helyes arcápolás sorrendjéről: tisztítás, tonizálás, hidratálás, majd kiegészítő ápolás – ez lehet egy-egy kúraszerű pakolás vagy más kozmetikai kezelés, néha szérumok használata (ezek lazább állaguknál fogva gyorsabban és jobban felszívódnak, arckrém alá is felvihetők).

 

30 FÖLÖTT, FESZESÍTÉS

Harminc fölött érdemes az általános ápolás mellett a feszesítésre koncentrálni, erre főleg a gyümölcssavakkal (pl. alma) gazdagított, inkább vizes alapú hidratáló krémek alkalmasak. A vízpótlás feltölti a sejtek közötti tereket, így bőrünk felfrissül, visszakapja természetes fényét.

Éjszakai krémek
Rendszeres használatukat 30 éves kortól ajánlják. Az éjszakai krém titka abban rejlik, hogy hatóanyagai megegyeznek a nappali hidratálóéval, csak fordított arányban. Ezért javasolt ugyanazon termékcsalád nappali és éjszakai arcápolóit alkalmazni.

A bőrápolás aranyszabálya
Mindig a bőrtípusunknak megfelelő krémet válasszuk! Például a vegyes bőrre való nappali hidratálók lazább, könnyebb állagúak, hogy a bőr tudjon lélegezni alattuk, míg az éjszakai készítmények zsírosabb alapúak, így pótolva a nappal elmaradt táplálást.

Helyes sorrend
Nem szabad elfeledkezni a helyes arcápolás sorrendjéről: tisztítás, tonizálás, hidratálás, majd kiegészítő ápolás – ez lehet egy-egy kúraszerű pakolás vagy más kozmetikai kezelés, néha szérumok használata (ezek lazább állaguknál fogva gyorsabban és jobban felszívódnak, arckrém alá is felvihetők).

 

40 FÖLÖTT KÖTŐSZÖVET-ERŐSÍTÉS

Nagyjából 40 éves korunk környékén válik jól láthatóvá, hogy bőrünk veszít a fiatalságából: nehezebb eltüntetni a fáradtság jeleit, az arc kontúrjai kissé „elmosódnak”, a bőr petyhüdtnek tűnik – mindezt az ekkorra már meglazult kötőszövetek okozzák.

Feszesítő homoktövis
A bőr megereszkedése ellen is lehet természetes úton küzdeni, a feszesítésre koncentráló arcápolók többsége tartalmaz valamennyi homoktövis-kivonatot (érdemes megkeresni az összetevők között), jelenleg ez a növényi hatóanyag az egyik legjobb kötőszövet-erősítő.

Kozmetikai kezelés
Ebben a korban már érdemes néha egy-egy ultrahangos vagy iontoforézises kezelést kérni a kozmetikustól. Ezekkel a technikákkal a krémek sokkal mélyebbre, egészen a belső kötőszövetekig jutnak, így az összhatás tényleg kisimultabb arcbőr lesz.

Vadgesztenye
A természet másik, kifejezetten jótékony hatású bőrápoló ajándéka a vadgesztenye: összehúzza az ereket, ezáltal élénkít, például csökkenti a duzzanatokat, a szem alatti karikákat – így elkerülhetjük a középkorú nők többségét érintő „szürke az arcom” problémát.

 

50 PLUSZ VÍZ- ÉS ZSÍRPÓTLÁS

A változó kor minden velejárója jelentős hatással van a bőrünkre is. Még az is lehet, hogy a megszokott krémünket egyszer csak „kiveti” a bőrünk, többé nem szívódik fel.

Újfajta krémek
Ilyenkor érdemes a megszokottól eltérő arcápolókat is kipróbálni, mert a hormonháztartás felborulása okozhatja a bőrtípusunk időszakos változását. Próbálgassuk, mire hogyan reagál az arcbőrünk: más hatóanyagok, más krémek milyen eredményt hoznak.

Olajos arcápolók
Az elvesztett víz és zsír pótlására különösen figyelni kell: erre leginkább az olajos állagú arcápolók alkalmasak, mert nemcsak hidratálnak, hanem táplálnak is egyszerre, így fokozott erővel küzdenek a bőr szárazsága ellen. A természetes illóolajokkal gazdagított koncentrátumok, szérumok növelik a hidratálás és táplálás kettős hatását. 

Címkék: szépség, öregedés, bőrápolás

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!