A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

A stressz és az egészség

A napi gondok miatt sokaknak nemcsak a feszültségekkel, hanem a belőlük adódó egészségügyi gondokkal is számolniuk kell. A tartós stressz mozgásszervi problémákat is okozhat, melyek akár huzamosabb ideig is fennállhatnak. Hogy pontosan hogyan függ össze a mentális állapot és az izomzat, arról dr. Váradi Éva főorvosnőt, fájdalomcsillapítás-specialistát kérdeztük.

Fotó: Thinkstock

A stressz és a mozgásszervrendszer szoros kapcsolatban van egymással, hiszen eredetileg az életbenmaradás volt a tét: a stressz funkciója az volt, hogy veszély esetén minél gyorsabban el lehessen menekülni.

Leggyakrabban a váll és a nyak sajog

„Amennyiben valaki stresszes életmódot folytat, gyakrabban panaszkodik váll- és nyakfájdalmakra – mondja a főorvosnő. – Az izmok befeszítése ekkor rendszerint öntudatlanul zajlik, így utána sokszor hiába figyelünk rá, hogy lazítsunk, a nap végére könnyen léphet fel görcsös fájdalom. Ennek oka, hogy stressz hatására a vállakat kissé felemeljük, ami természetellenes pozíciót eredményez, és ez bizony kihat a többi izomra is.

Fontos tudni, hogy amennyiben gyakran következik be izomfeszülés, izomgörcs, úgy könnyen kialakulhatnak izomcsomók, melyek akár krónikus fájdalmat is okozhatnak. Ha sokáig fennáll ez az állapot, az egyre fokozódó feszülés és az izomzat közti harmónia megbomlása a test egyéb területein is problémát okozhat, így a váll- és nyakfájdalmat kiegészítheti hát- és derékfájdalom is."

Aktív fájdalomcsillapítás 

Mivel a fájdalmat a túlzott izomfeszülés, valamint az abból kialakuló izomcsomók okozzák, a terápia lényege a lazításon van. Jobb esetben otthoni masszázzsal, krémekkel, borogatásokkal a görcs megszüntethető, ám előfordulhat – főleg, ha krónikus a probléma –, hogy mindez nem elég, és szakorvosi segítségre van szükség.

Dr. Váradi Éva szerint létezik olyan injekciós kezelés, ami gyorsan és hatékonyan megszünteti az izomfeszülést. Ezek a kezelések kúra formájában fejtik ki a maximális hatást, és már az első alkalom is jelentős javulást hozhat. 

Címkék: stressz, feszültség, fájdalom, fájdalomcsillapítás, vérnyomás, mozgásszervi fájdalom, magas vérnyomás

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!