Talpunk csodálatos pontjai
Az emberi test varázslatos. Hihetetlen képessége abban rejlik, hogy minden egyes sejt, szerv és rendszer tökéletes harmóniában működik együtt. Ez a csodálatos összhang teszi lehetővé, hogy életre keljünk, életben maradjunk és szaporodjunk, alkalmazkodva a környezet változó körülményeihez.
Sokan vallják, hogy a természet minden betegségre felkínálja a gyógymódot is. A test az immunrendszer által önmagát is képes megvédeni, gyógyítani, de ha nem, akkor a köröttünk lüktető világ kínál gyógyszert a bajunkra állatok, növények, kövek által.
Miért csodálkoznánk, hogy bizonyos testrészeink is segítenek a gyógyulásban az idők kezdete óta, ha a megfelelő módon érintjük, masszírozzuk a pontjait?
Titokzatos talpmasszázs
A reflexológia, különösen a talpmasszázs, egy ősi gyógyító művészet, amelynek gyökerei több ezer évre nyúlnak vissza. Ezt a terápiás módszert számos kultúra és civilizáció alkalmazta a történelem során. Az ötezer éves indiai védikus irodalomban olvashatunk az egyik legfelsőbb istenségről, Visnuról, az anyagi teremtés fenntartójáról és védelmezőjéről, akinek lábait örök hitvese, Laksmí masszírozza.
Krisztus előtt 2500-ból az ősi Egyiptom szolgál leletekkel. Saqqarában, a fáraók temetkezési helyén az orvos Ankhmahor sírhelyének falrajzát a legősibb reflexológiai ábrázolások tarkítják. A Krisztus előtti első századra datált a Sárga Császár belgyógyászati könyve, mely hat darab lábon futó meridiánról tesz említést.
A 300 és 700 között virágkorát élő indián kultúra ugyancsak nagy jelentőséget tulajdonított a talpmasszázsnak. Európában a témába vágó első könyv dr. Adamus és dr. Atatis tollából jelent meg 1582-ben. Ekkorra a talpmasszázs technikája már számos európai országban elterjedt.
A talpmasszázs modern kori, nyugati elterjedésében jelentős szerepet játszottak dr. Villiam H. Fitzgerald indián gyógyítótechnikákkal kapcsolatos megfigyelései, amelyek rávilágítottak arra, hogy az amerikai bennszülöttek néha úgy kezelik a betegségeket, hogy nem közvetlenül a megbetegedett szervet gyógyították, hanem a test más pontjainak masszírozásával érték el a kívánt hatást.
(A teljes cikket elolvashatja a Ridikül Magazin 2024. évfolyama 7. számának 28. oldalán!)
Még nincs hozzászólás