A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Szín, illat és puhaság - virágok ereje

A történelem nagyasszonyai is a virágok nedveitől szépültek. A virágok tavaszból és nyárból nyert ereje és illata már önmagában is léleksimogató és felpezsdítő, hát ha még fel is kenhetjük a bőrünkre. Arctonik, balzsam, krém, sampon, parfüm... mennyi minden készül a virágokból!

Fotó: Shutterstock.com

Mivel a szépségipar egyre több természetes összetevőt használ termékeiben, nekünk is érdemes felfedeznünk a virágokban rejlő hatást. A virágok nemcsak gyógyítják és helyreállítják a bőrt, hanem hidratálják és csökkentik a gyulladási folyamatokat is. Összeállításunkban megmutatjuk Cleopátra fürdőjének receptjét, de sok virág sajátos gyógyító-szépítő tulajdonságát is.

Keressük ezeket a virágokat és olajaikat a natúr kozmetikumokban, bioboltok polcain, drogériákban, vagy akár a piacon, de magunk is szedhetünk belőlük, és készíthetünk szépségelixírt pár egyszerű összetevő segítségével.

Kleopátra fürdője

Fotó: Shutterstock.com

Kleopátra-fürdőnkhöz, ha tudunk, szerezzünk be 1-1,5 liter házi tehén- vagy kecsketejet, mivel a mi életterünkben kevés a szamár. Ha a házi tej is nehézséget okoz, vegyünk magas zsírtartalmú bolti tejet, ami lehet tehéntej, de akár növényi tej is. (Ilyen a szója-, a rizs-, netán a zabtej.) Ez az egyszerű és természetes adalék csodát tesz az érzékeny, száraz bőrrel, megnyugtatja, hidratálja, puhává varázsolja testünket, emellett érezhetően rugalmasabbá válik tőle a bőr, és könnyebben kisimulnak az apróbb ráncok.

A fürdő másik fő alkotóeleme a méz, ebből Kleopátra negyedcsészényit használt. Többet nem érdemes, mert ragacsosak leszünk tőle. A méz gyulladáscsökkentő és természetes antibiotikum, gazdag ásványi anyagokban, nyomelemekben, aminosavakban és vitaminokban.

Ezután jönnek a vízbe az illóolajok és a virágszirmok. A királynő kedvencei között a mandula, rózsa, jojoba, pacsuli és a szantálfa szerepelt, tehát a kedvenc egyvelege ez volt:

  • 1 teáskanál jojobaolaj
  • 4 csepp rózsaolaj
  • 5 csepp pacsuliolaj
  • 5 csepp szantálfaolaj

Virágok ereje

Fotó: Shutterstock.com

  • Rózsa: Használható rózsavízként, arcmaszkként, testápolóként és éjszakai krémként is. Hidratáló és gyógyító tulajdonságaival a rózsa élénken, üdén tartja a bőrt. Antibakteriális tulajdonságai miatt ideális zsíros és pattanásos bőrűek számára. A rózsavíz használata szabályozza a bőr zsírtermelését, míg a rózsaalapú krémek és maszkok segítenek megszabadulni a pattanásoktól.
  • Levendula: Az illóolajként híres levendula segít a száraz, zsíros és érzékeny bőrtípusok normalizálásában, a faggyútermelés kiegyensúlyozásában. Nyugtató hatást fejt ki a bőrön. A virág tele van antibakteriális és fertőtlenítő tulajdonságokkal, ezért számos arcmaszkban és krémben helyet kap, de lábápoló termékekben is kiváló.
  • Kamilla: Csodavirág. Gyulladáscsökkentő, gombaölő, antibakteriális és fertőtlenítő tulajdonságokkal rendelkezik. Segít a bőrnek visszanyerni a rugalmasságát, csökkenti a bőrpírt és nyugtatja a sérült hámot. A kamilla virágát széles körben használják bőrnyugtató arcpakolások készítésére.
  • Hibiszkusz: Hámlasztó és bőrélénkítő. A virág javíthatja a bőr tónusát, feszesít, hámlaszt, szabályozza az olajtermelést, hidratálja és védi a bőrt a korai öregedéstől. A hajápolásban is érdemes kipróbálni.
  • Jázmin: Antioxidáns, és öregedésgátló kezelésekre is használják. Hidratáló és bőrpuhító hatású, illetve tisztítja az eltömődött pórusokat.
  • Körömvirág: Gyógyteaként is ismert, gyulladáscsökkentő, olaját pedig széles körben használják szerte a világon. A körömvirágolaj segít csökkenteni az aknés foltokat, de rovarcsípés esetén is használhatjuk a fájdalom enyhítésére.
  • Árvácska: Közkedvelt virág a kozmetikában. Szalicilsavat tartalmaz, ezért összehúzó szerként alkalmazzák. Nyugtató hatást biztosít a bőrnek, és akár maszkként is használható.

A hajat is ápolhatjuk virággal

Fotó: Shutterstock.com

  • Kamilla: Nem csak erősíti a hajat, hanem kissé színezi is. A kamilla olyan anyagokat tartalmaz, amelyek segítenek megállítani a viszketést, megszabadít a száraz korpától, és természetes ragyogást ad a hajnak.
  • Csalán: Csökkenti a fejbőr zsírosodását, normalizálja a faggyútermelést.
  • Bojtorján: Fő tulajdonsága a haj erősítése, bizonyos fejbőrbetegségek kezelése és a baktériumflóra normalizálása. A bojtorján szintén a korpásodás elleni samponok gyakori összetevője.
  • Citromfű: Csökkenti a faggyútermelést és a zsírosodást. Megakadályozza a hajhullást.
  • Zsurló: Táplálja a hajat, puhábbá és kezelhetőbbé teszi, és természetes csillogást biztosít neki. Számos orvosi és professzionális sampon összetevője.

(Forrás: citygreen.hu, colore.hu)

Címkék: virágok az arcápolásban, virágok a hajápolásban, kleopátra receptje

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!