A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Mindörökké együtt, na de mindig?

Mi mást is szeretne az ember, mint minél több időt együtt tölteni a párjával, akit szeret. Munka után elmesélni a nap történéseit, megnézni együtt egy jó filmet, vagy elmenni valahová az este - azaz élvezni végre a másik társaságát. Ritkább esetben azonban az együttlét a munkaidőben sem szakad meg: nem árt a közös munkahely hosszabb távon a párkapcsolatnak?

Fotó: Thinkstock

„Mi tizennégy éve vagyunk együtt Lajossal, és kezdettől fogva egy helyen dolgozunk – válaszol a kérdésre Bea. – Mindketten egy áruházlánc logisztikai központjában keressük meg a napi betevőt, Lajos ráadásul a főnököm is, de ez nálunk nem jelent problémát. Ingázunk Kunszentmiklós és Herceghalom között, a buszon van időnk sok mindent megbeszélni, a lényeg, hogy együtt vagyunk. Nem is tudnám máshogy elképzelni a mindennapjainkat.”

Ezt Lajos is megerősíti: „Nem jelent gondot a közös munkahely, sőt, jobban tudjuk egymást segíteni. A munkával kapcsolatos élmények is könnyebben megoszthatók így, érzékenyebben tudunk ezekre reagálni, hiszen egy helyen dolgozunk. Ez a része is közös az életünknek.”

„Sokan megkérdezik tőlünk, hogy lehet bírni, hogy nemcsak otthon, de az iskolában is együtt vagyunk. Olyan, mintha az emberek tartanának ettől a szituációtól” – mondja Zoli, aki feleségével, Mónival egy budapesti gimnáziumban tanít, a tanáriban ráadásul egymás mellett is ülnek. „Az anyósviccekkel hasonló a helyzet: elfogadjuk, hogy az anyóssal nem lehet kijönni, maximum élcelődés tárgya lehet. Pedig miért ne tudna jóban lenni valaki a párja szüleivel? Ugyanígy a közös munkahelynek is számos előnye van, és nem szükségszerű, hogy a felek egymás agyára menjenek.”

Zoli szerint nem csak azért tartják furcsának az egy helyen dolgozók párkapcsolatát, mert esetleg unalmassá válhat folyton egymás mellett lenni. „Én inkább valamiféle szorongást tapasztalok a közös munkahellyel kapcsolatban. Tegyük fel, hogy máshol dolgozom, mint a párom. Akkor könnyebb elhallgatnom a hibáimat: nem látja, hogy valamit esetleg elrontottam, egy feladatot nem tudok megoldani, netalántán leszúr a főnök. A szerelmem akinek imponálni szeretnék ezekről nem feltétlenül tud, »megúszhatom« a dolgot. Ugyanakkor önkéntelenül is kiszínezhetem, ha sikert érek el. Jó esély van rá, hogy a párom a hibáimat inkább a külső körülményekre fogja, a siker kulcsát pedig a személyiségemben keresi, mivel szeret, és támogatni akar. Ez rendben is van, de mivel nincs benne a munkahelyi ügyeimben, valójában csak az én verziómat ismeri. Azt, ahogy én akarom magamat látni vagy láttatni ami nem biztos, hogy reális képet ad” – taglalja Zoli.

„A közös munkahelyen viszont a pár mindkét tagja át tudja élni a történteket – veszi át a szót Móni –, hiszen ismerik a helyzetet, a munkatársakat. Így az ember hitelesebb tud maradni a partnere előtt – akár a hibáival együtt is. Mert hát mindannyiunkkal előfordul, hogy valami nem úgy sikerül, ahogy szeretnénk.”

A szabadidő eltöltésénél sem hátrány a közös munkahely. „Ez ugyanis sokszor közös érdeklődést is feltételez – mondja Móni –, a munkatársakról pedig közös baráti körként is beszélhetünk. Ugyanakkor könnyebb szívvel engedjük el egymást valami saját programra, hiszen mindketten természetesnek vesszük, hogy külön is kell lennünk egy kicsit.”

Úgy tűnik, az egy helyen dolgozó párok elégedettek: a közös munkahely által jobban megértik és segíthetik egymást, kapcsolatuk így még szorosabb lehet. És szinte éjjel-nappal együtt vannak. Kell ennél több?

Címkék: együtt, közös munkahely, közös munka, előny, házaspárok

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!