A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Kisfiam, a pénz jó, de nem a falból jön!

A gyerekek számára ma már magától értetődik, hogy időnként pénzt veszünk ki a falból. Azonban a legtöbbjüknek sehol sem tanítják meg, mi áll emögött. Kapnak a szülőktől zsebpénzt, ha elfogy, újra kérnek, és megint kapnak. Mivel kitolódott a tanulás időszaka, sok huszonéves még otthon él a szüleinél, s így, önállótlanul, gazdálkodni sem tanul meg.

Fotó: maganpenzugyiakademia.hu

A gyerekektől sokat tanulhatunk. Őszinte, logikus gondolkodásukkal rátapintanak minden oda nem illőre. Így történt ez Alkér Orsolya esetében is, amikor ötéves fiának nyitott egy bankszámlát, és elmesélte neki, hogy a banktól a most betett tízezer forintért egy év múlva még ötszáz forintot kapnak. A kisfiú végiggondolta, majd visszakérdezett: „Egy hét múlva?” A szülői felelősséget saját bőrén is érezve Alkér Orsolya döntött, és lépett egy merészet. Ha egy gyereknek nem tanítják meg  az írás-olvasás mellett, hogyan kell önállóan és felelősségteljesen gazdálkodni a pénzzel, emiatt mégse kerüljön hátrányba. Felvállalta a pénzügyi tanító szerepét, többek között könyveket írt, társasjátékot készített, gyerekmagazint alapított, és több éve sikerrel működtet egy pénzügyi akadémiát is. Hitvallása szerint Magyarország pénzügyi tudatlanságát szeretné felszámolni. „A legtöbb mai gyerek már azelőtt eladósodik – mutat rá –, mielőtt egy fillért is keresett volna. Gondoljunk csak a mobiltelefon-számlára, a diákhitelre, a bankkártyákra, miközben a gyereknek még bevétele sincs!” 

A tények magukért beszélnek: a szülők alig egy százaléka tanítja meg a gyerekének, hogy mi a kamat, és csupán 0,4 százalékuk beszél arról, hogy a pénzt érdemes befektetni. A gyerekek pedig elsősorban édességre, játékra és újságra költik a zsebpénzüket. Van mit tanítani. Három év alatt 30 szakmai esemény több ezer résztvevővel, 17 pénzmágus tábor, 11 tőzsdetábor, 4 tőzsdei nap, 64 tőzsdeklub, egy százfős ingatlanbefektetési szeminárium, ötféle pénzügyi oktatóanyag, és 103 videó született a pénzügyi oktató vállalkozásnak köszönhetően.

Az első millió nevű társasjáték segítségével a gyerekek megtanulják, hogyan kell a pénzt mozgásban tartani, befektetni, és saját vállalkozást működtetni. „Egy ötgyermekes családban élő tizennyolc éves fiatalember – tudjuk meg a szakértőtől – a társasjáték hatására kilenc hónappal később saját erejéből megteremtette az első millióját. Elsősorban a szabadidejét fektette be, pénzdíjas versenyeken indult, és megforgatta a nyereményét. Emellett a kis pénzekre is ügyelt, és okosan költekezett.”

Csak remélni tudjuk, hogy a  különböző kezdeményezések,vállalkozási alapismeretek, táborok,klubok  képzései és módszerei az általános tananyag részévé válnak. Hiszen a pénz boldogít, bárki érthet hozzá, és az a jó matek, ha sok pozitív előjelet teremtünk munkánk gyümölcseként.

Címkék: pénz, pénzügyi tanácsok, pénzügyeink, pénzügy, családi kassza, családi gazdálkodás, gyerekek pénzügyi nevelése, iskolai pénzügyi nevelés, befektetés

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!