A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Iskolaválasztás

Nehéz döntés az iskolaválasztás, hiszen ha sikerül jó tanárokat és osztályt kifogni, az életre szóló muníciót jelent, nemcsak tudásban, hanem barátságban, értékrendben, emberi kapcsolatokban is a gyerek számára. Ha az adott iskolában nem találja meg a helyét, nincsenek sikerei, és olyan tanárai - legalább egy vagy kettő -, akiket szeret, és elismer, s akiktől a kritikát is elfogadja, akkor érdemes megfontolni az iskolaváltást.

Fotó: Thinkstock

1. Távolság
Először a lakóhely szerint legközelebbi iskolát nézik meg, hiszen ők sem szeretnék a gyereket korábban felkelteni azért, mert sokat kell utaznia az iskoláig. Ráadásul az elsősök beilleszkedését is segíti, ha a körzet óvodájából megismert arcok veszik körül az első iskolai napon.

2. Az iskola programja
Azok, akik tudatosabban választanak, az iskola honlapján elérhető pedagógiai programot is megnézik. Ebből megismerhetik az intézmény értékrendjét és céljait. A sportfoglalkozásokról és a különböző művészeti szakkörökről ugyanitt tájékozódhatnak.

3. A gyerekek és szülők véleménye
A szülők látókörébe általában úgy kerül be egy iskola, hogy az ismerősöktől sok jót vagy rosszat hallanak hallanak róla. Jó, ha több szülővel egyeztetünk, hogy minél pontosabb és hitelesebb képet kapjunk az intézményről.

4. A nyílt napok
Ma már szinte minden iskola tart nyílt napot, ahol a szülők láthatják az iskola állapotát, technikai felszereltségét, tornatermét, mellékhelyiségeit. Az óralátogatás sokatmondó, hiszen a gyerekek viselkedéséből a külső, laikus szemlélő is azonnal meg tudja állapítani, hogy rendhagyó „kirakat” órát tartanak-e, vagy megszokottat.

5. A tanítók személyisége
Fiatal tanárokat szívesebben látunk a katedrán, mert ők az új és korszerű ismereteket és nézeteket képviselik. Az idősebb pedagógusoknak ugyanakkor megvan a kellő tapasztalatuk. Az az egészséges, ha egy iskolában megfelelő arányban dolgoznak fiatal és idősebb kollégák is.

6. A gyerek személyisége
Mindenképpen vegyük figyelembe a gyerekünk személyiségét. A kisebb osztálylétszám a befelé forduló, lassabban haladó gyerekek számára ajánlott, míg az aktívabbak nagyobb osztályban is feltalálják magukat.


Sok szülő beleesik abba a hibába, hogy előre megtervezi a gyerek életét, egészen az egyetemig, pedig nem biztos, hogy a gyerekünk éppen ott bontakoztatja ki optimálisan a képességeit, ahol mi szeretnénk.

(Forrás:  www. okosanyu.hu)

Címkék: gyerekek, iskola, szülők, iskolaválasztás, iskolaválasztás szempontjai

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!