A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Facebook-féltékenység

Ki kommentelte a képed? Már megint üzenget az exed? Miért nem írod ki, hogy kapcsolatban vagyunk? Ha nincsenek előttem titkaid, add meg a Facebook-jelszavad! Ilyen és ehhez hasonló megjegyzésekkel traktáljuk társunkat, még akkor is, ha úgy gondoljuk, a való életben nem vagyunk féltékenyek. Ilyen és ehhez hasonló megjegyzésekkel traktáljuk társunkat, még akkor is, ha úgy gondoljuk, a való életben nem vagyunk féltékenyek.

Fotó: Thinkstock

A közösségi oldalakon megannyi helyről kacsinthat felénk a zöld szemű szörny, csak éppen kék-fehér köntösben. Bármilyen meglepő, szakértők szerint megjelent egy újfajta szindróma: a Facebook-féltékenység. Ezt bizonyítja, hogy a Vajon hány kapcsolatot tesz tönkre évente a Facebook  („I wonder how many relationships Facebook ruins every year”) elnevezésű csoport több mint 100 000 lájkot kapott, Jason és Kelli Krafsky pedig könyvet is megjelentett a témában A Facebook és a házasságod címmel. Mégis, hogyan szólhat bele egy jól működő kapcsolatba a közösségi oldal?

A Facebookon sok mindent megosztunk magunkról. A személyes adatainkat, a fényképeinket, az érdeklődési körünket, vagy épp a kapcsolati hálónkat. És ha a profilunk nem teljesen azt tükrözi, amit a párunk tud rólunk, bizony, felütheti fejét a féltékenység. Gondoljunk csak bele, milyen vitát generálhat, ha az egyik fél boldogságában világgá kürtölné bimbózó szerelmét, míg a másik a kapcsolati státuszát sem szívesen állítja át. Ugyanígy kellemetlen lehet, ha egy kedves barát megjelöl minket egy olyan fotón, ahol egy csinos férfival vagy nővel vagyunk láthatók (akár csak a háttérben), aki történetesen nem a párunk. Az is gyanús lehet, ha a kedvesünknek hirtelen megszaporodnak az ellenkező nemű ismerősei, vagy gyakran lájkolja és kommenteli valaki másnak a képeit, posztjait, megosztásait. Hát még, ha sokszor látjuk megnyitva a chat-ablakot is köztük!...

Ilyenkor beindul a gépezet, és elkezdünk kérdezősködni, rosszabb esetben nyomozni. Amíg csak a nyilvános tartalmakat nézegetjük, maximum a lelki békénket veszélyeztetjük, de ha már belépünk a párunk fiókjába (akár úgy, hogy korábban megadta a jelszavát, akár úgy, hogy feltörjük azt), bűncselekményt követünk el. Az online zaklatásért pedig akár szabadságvesztéssel is sújthatnak minket. Még súlyosabb a helyzet, ha nemcsak elolvassuk a kedvesünk levelezését, de vissza is élünk az online személyiségével: mondjuk, exbarátnőként szakítunk szívünk választottjának új kedvesével.

A megoldás, mint majdnem minden párkapcsolati problémára, itt is a kommunikációban rejlik. Beszéljük meg, mennyit mutatunk a közös életünkből a nyilvánosságnak, vagy hogy ki látható mellettünk azon a bizonyos képen. Mert ha nincsenek titkaink, nincs is, amivel lebukjunk a cyber-térben. 

Címkék: kapcsolat, párkapcsolat, facebook, kommunikáció, féltékenység, közösségi oldalak, facebook-féltékenység, lebukás a cyber térben, facebook és a házasságod

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!