Berkesi Judit: A férjem a legnagyobb támaszom minden értelemben
Az M4 Sport műsorvezetője, riportere anyák napja alkalmából adott exkluzív interjút a Ridikül magazinnak, amelyben családja mellett élete másik fontos területéről, a munkájáról is beszélt. Bár az anyaság és a hivatása is sok odafigyelést, időt és energiát igényel, gyermekei édesapjára mindig számíthat abban, hogy a kettőt összehangolja.
2015 óta vagy tagja az M4 Sport csapatának, és karriered mellett családot is alapítottál. A világ legnagyobb sporteseményein dolgozol riporterként vagy műsorvezetőként, és időközben két gyermeked is született. Mi az, ami ezek után kihívás lehet számodra?
Ami a szakmai részét illeti, az a jó a sportban, hogy mindig újabb izgalmas feladattal szolgál. Amikor először jutunk ki a férfi labdarúgó-EB-re, amikor mi rendezünk atlétikai világbajnokságot, amikor egyedülálló magyar sikereknek lehetünk a szemtanúi, akkor mi is érezzük, hogy a közvetítések által a magyar sporttörténelem részévé válhatunk. Ezek mindig nagyon ösztönöznek.
Ami a gyermeknevelést illeti, az önmagában a legnagyobb kihívás az életemben, de mindenekelőtt olyan öröm, ami értelmet ad a mindennapjaimnak, a szürke hétköznapoknak, vagy épp a munkának.
Ki a legnagyobb segítséged a két terület közötti zsonglőrködésben?
A férjem a legnagyobb támaszom minden értelemben. Nem hívnám segítségnek, amit tőle kapok, mert számára természetes, hogy mindketten kivesszük a részünket a családi feladatokból. Nagyon megnyugtató számomra az a tudat, hogy az édesapjuknak semmilyen nehézséget nem jelent a gyermekek ellátása.
Így sokkal könnyebben jövök be dolgozni este, vagy épp hétvégén, mert tudom, hogy ha még betegek is a gyerekek, az apukájuk ugyanúgy a gondjukat viseli, egyszerűbb a munkára összpontosítanom, és kikapcsolnom az aggódó anyukát magamban.
Évek óta a női labdarúgás népszerűsítéséért dolgozol az M4 Sport műsorvezetőjeként és riportereként, valamint az MLSZ Női Bizottságának tagjaként. Személyes tapasztalataid szerint az utóbbi években miben fejlődött a női labdarúgás hazánkban? És mit adhat egy nőnek a foci akár résztvevőként, akár nézőként?
Örülök, hogy azt tapasztalom, hogy már nem húzzák fel a szemöldöküket a sportszerető emberek a női foci hallatán. Az M4 Sport közvetítéseinek köszönhetően évek óta számos magyar női labdarúgó-mérkőzést lehet élőben követni, és mára sokkal inkább elfogadott, hogy lányok is rúgják a bőrt.
Persze, van még feladat a női labdarúgásban dolgozók és a futballszurkolók számára is, hogy a női labdarúgás a megérdemelt figyelmet és elismerést megkapja itthon, de azt látom, hogy jó úton haladunk.
A május 31-ei, budapesti Európa-liga döntőjén a helyszínről riportereként láthatnak majd téged az M4 Sport nézői. Hogyan készülsz erre a kiemelt feladatra?
Az Európa-liga küzdelmeit a budapesti helyszín miatt ebben a szezonban kitüntetett figyelemmel követem. Nagyon izgalmas párharcokat hozott eddig is a sorozat, és nagyon nehéz megjósolni, hogy ki fog pályára lépni május 31-én a Puskás Arénában. Egy biztos, a két döntős csodálatos környezetben és profi szervezés közepette küzdhet a trófeáért. Ebben azért vagyok biztos, mert a magyarok nagyon szeretik a focit. Az ember pedig akkor tud igazán jó vendéglátó lenni, ha szereti azt, aminek a házigazdája.
Melyek azok a sportesemények, amelyekre nagy várakozással tekintesz az idén?
Az első válaszomban már utaltam rá, hogy a budapesti Európa-liga-döntő mellett a nyári atlétikai világbajnokságot várom kiemelten, hiszen az is grandiózus sporttörténelmi esemény lesz, melyet természetesen az M4 Sport közvetít. Örömmel mondhatom, hogy a legfontosabb nemzetközi női labdarúgótornáknak is az ország legnézettebb sportcsatornája az otthona, nyáron rendezik a női labdarúgó-világbajnokságot, azon dolgozni is fogok kommentátorként, ami egészen új kihívás lesz számomra.
(x)
Még nincs hozzászólás