A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Az eltűnt repülők nyomában

Vannak még furcsa helyek, ahol a repülők úgy eltűnnek, mintha kiradírozták volna őket. Nos, minden bizonnyal, bár az is tény, hogy a legtöbb misztikus esemény savát-borsát a mesélők és a kozmetikázott adatok adják. Ennek ellenére azt kell mondjuk, igenis előfordulnak olyan esetek, amelyeket nem tudunk megmagyarázni. A történet vége általában ismert, ám a közbeeső események előtt széttárt karokkal, értetlenül állunk.

Fotó: Thinkstock

A sok misztikus esemény közül kiemelkednek azok, ahol nem csupán egyetlen emberrel történtek furcsaságok, hanem akár több százzal is. Ilyenek a repülőgép-eltűnések, amelyekre a legutóbbi hónapokból is akad példa.

Misztikum vagy reklám?
Tény, hogy a világ titokzatos tájai úgy vonzzák a turistákat, mint méhet a virágpor. És ahol gazdasági érdek van, ott olyan események is megesnek, amelyek ezt az érdeket kiszolgálják. Így járt az ismert Bermuda-háromszög is, hiszen statisztikailag – bármilyen meglepő – itt sem történik több baleset, mint máshol a tengereken. Ez persze nem jelenti azt, hogy ne bukkanhatnánk különös eseményekre.  Keresgélni azonban nem csak az Atlanti-óceánon lehet, hiszen vannak még furcsa helyek, ahol a repülők úgy eltűnnek, mintha kiradírozták volna őket. Ilyen az Ördög-tenger a Csendes-óceánon, Japántól nem messze, vagy a Michigan-háromszög, amely az azonos nevű tavon található. Ám az igazán érdekes események nem a helyekhez, hanem egyes repülőkhöz kötődnek.

Amelia és a repülő tigris
Mivel a hölgyeké az elsőbbség, ezért kezdjük egy híres asszonnyal, Amelia Earharttal, aki női pilótaként több rekordot tudhat a magáénak, köztük a Föld körberepülésének a kísérletét is. Earhart az új-guineai Lea felé vette az irányt, ahol útja során megállt. Innen már úgy indult tovább, hogy gondjai voltak a géppel, de a cél érdekében folytatta útját.  A következő megálló a csendes-óceáni Howland-sziget lett volna, ide azonban már sosem érkezett meg a gép. Az utolsó adás 1937. július 2-án érkezett Ameliától, melyben időjárási tájékoztatást kért, valamint jelezte, hogy alacsony az üzemanyagszint. Az utolsó jel 8.45 kor érkezett a híres pilótától, majd a kapcsolat megszakadt, és a gép eltűnt. (A női pilótákról szóló írásunkat a következő oldalon olvashatják.)

Múlt és jelen
Aki úgy gondolja, hogy a 2000-es években már nem tűnhet el repülő nyomtalanul, az nem jár messze az igazságtól. A GPS-ek, a helymeghatározás további eszközei és a műholdak igen kevés esélyt adnak a rejtélyeknek. Ettől eltekintve mindannyian hallottunk olyan gépről, ami nem is olyan régen tűnt el nyom nélkül.
A Malaysian Airlines 370-es járata 2014. március 8-án, hajnalban adott utoljára értékelhető jelet magáról. Kuala Lumpurból Pekingbe tartott a gép, a felszállást követő 41. percben azonban elvesztették vele a kapcsolatot a földi irányítók. A követőrendszerekkel sem sikerült a gép nyomára bukkanni, és bár még aznap kutatás indítottak a repülő után, a 227 utas és a 12 fős személyzet azóta sem került elő, ahogyan a gép vagy annak roncsai sem.
Több elmélet is napvilágot látott, melyek között géphibától kezdve egészen a terrorcselekményig sok lehetőség felmerült. Ez utóbbit támasztja alá, hogy a repülőn két utas is tartózkodott, akik lopott útlevéllel vásárolták a jegyet. Ez azonban nem változtat a tényen, miszerint a mai napig nem tudják, mi történhetett a járaton.
Nem szabad elfelejteni, hogy a 21. század egyik legbiztonságosabb utazási formája a repülés, ez azonban nem jelenti azt, hogy ne történhetnének balesetek, melyek közül néhánynak a megfejtése a mai napig várat magára.

Az amerikai haditengerészet, valamint Earhart asszony férje, George Putnam sokáig kereste roppant apparátussal  – nem kevesebb, mint 66 repülő és 9 hajó vett részt a kutatásban –, de sosem került elő, és mind a mai napig rejtély, hogy mi történt a géppel és a pilótával.

A Flying Tiger Line 739-es járata sem kisebb rejtély az előzőnél. A katonai gép 1962-ben tűnt el nyomtalanul, több mint 90 emberrel a fedélzetén. A gépet rengetegen keresték, ám nem jártak eredménnyel, a roncsok sohasem kerültek elő. Mivel azonban katonai gép volt, több adattal lehetett számolni, mint a polgári repülők esetében. Ám a pilóták nem adtak le vészjelzést, és hosszas vizsgálat után az amerikai hatóságok elismerték, hogy fogalmuk sincs, mi történhetett a géppel.

Címkék: repülő szerencsétlenségek, bermuda háromszög, ördög-tenger, michigan háromszög, amelia erhart, amerikai haditengerészet, flying tiger line 739, malaysian airlines 370-es járata

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!