A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

10 jele annak, hogy elkötelezettség-fóbiában szenved a partnerünk

Szerelembe esni valakivel, akinek elkötelezettség-fóbiája van, felér egy rémálommal. Ezt megelőzendő, jó, ha felfigyelünk bizonyos jelekre, még mielőtt reménytelen helyzetbe kerülnénk valakivel, aki képtelen valódi párkapcsolatra. A Psychology Today szerint, aki az alábbi vonások többségét felfedezi a barátjában/barátnőjében, jó, ha gyanakodni kezd.

Fotó: Thinkstock

1. Ha a korábbi kapcsolatai mind rövidek és semmitmondóak voltak.
Ha az illető nem egészen fiatal, és korábban se házas nem volt, se tartós kapcsolatban nem élt, valószínűleg a jövőben sem szándékozik ezen változtatni. Az is jelzés lehet, ha volt ugyan hosszabb kapcsolata, de arról nem párkapcsolatként beszél.

2. Ha nem vagy csak nagyon nehezen hajlandó hetekkel korábban programot, utazást megbeszélni.
Terveket készíteni a jövőre vonatkozóan – még ha az csak néhány hetet jelent is – komoly félelem forrása lehet annak, aki elkötelezettség-fóbiával küzd. Kedvesebb feszültséget jelent a számára, ha aznapi, vagy csak igen közeli programokra kell elígérkeznie.

3. Ha nehéz kihúzni belőle, hogy eljön-e az ön születésnapi partijára vagy egy nagyobb társasággal szervezett ünnepségre.
Ez nem azt jelenti, hogy el se megy a partira, de kényelmetlenül érzi magát, ha előre meg kell ígérnie. Általában is húzódozik olyan programokra elígérkezni, ahol esetleg számítanak is a segítségére, jelenlétére.

4. Ha sok bizonytalanságot jelző módosítószót használ beszéd közben.
Figyelmesen hallgatva feltűnhet, hogy a mondatai tele vannak „talán”, „lehetséges”, „talán mégsem” kifejezésekkel. Ha ön megkérdezi, hogy mikor ér haza, mert felhívná, nem azt mondja, hogy 5-kor, hanem „talán 5 körül”.

5. Ha szexuálisan aktív, esetenként túlságosan is az.
Az elkötelezettség -fóbiában szenvedőknek is szükségük van intimitásra, de nem azért, hogy közel kerüljenek egy másik emberhez. Ezt kompenzálják az aktív szexualitással, ami inkább „technikai”, mint érzelmi együttlétet jelent.

6. Ha a kapcsolatait nem határozza meg beszéd közben.
Ha ön olyan személlyel áll kapcsolatban, aki ilyen fóbiában szenved, nem fogja tudni rávenni, hogy a kapcsolatuknak nevet adjon. Valójában soha nem lehet biztos benne, milyen fajta kapcsolat is van önök között.

7. Ha soha nem mondja ki, s főleg nem érzi át a szót: „szeretlek”.
Az elkötelezettség -fóbiásoknak nehezükre esik kifejezni az érzelmeiket: valójában félnek is bármit érezni.

8. Ha nem szereti barátjának vagy barátnőjének nevezni a másikat.
Ha az ön partnere elkötelezettség-fóbiás, nemcsak a kapcsolatot, de a benne szereplőket sem szereti megnevezni. Egyszerűen nem mutatja be úgy, mint a barátját/barátnőjét.

9. Ha kevés közeli barátja van.
Sok embert ismernek, jó társasági figurák, de olyan igaz barátjuk, akivel mindent megbeszélnének, egy sincs.

10. Ha kiszámíthatatlan.
Ön soha nem lehet biztos abban, milyen kedve lesz a partnerének, hogyan fog viselkedni legközelebb. Egyszer jópofa, mulatságos, máskor zárkózott, mogorva, de ennek az okát maga sem tudja. Az ilyen emberek viselkedése sokszor meglepő.

Címkék: párkapcsolat, fóbia, elköteleződés, bizonytalan

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!