A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Lilly Collins, aki új színbe öltöztette Párizst

Sokszor mondják, hogy híres szülő gyerekének lenni inkább átok, mint áldás. Sajnos a statisztikai adatok még nincsenek arról, hogy hány híresség fordította a maga javára, hogy sztárfelmenőkkel rendelkezik, és hány szenvedte el mindezt. Ami biztos, Lily Collins könnyedén viselte, hogy édesapja nem más, mint a legendás angol rockzenész, Phil Collins, édesanyja pedig a színésznő Jill Tavelman. Az Emily Párizsban sorozat színésznője karrierje korán kezdődött, de a sikerre többet várt, mint szeretett volna.

Fotó: Netflix

Lily Collins az angliai Guildfordban látta meg a napvilágot 1989. március 18-án. Hatéves koráig, szülei váláság itt is élt. Innen vezetett az útja Los Angelesbe, ahova az édesanyjával költözött, és amit azóta is az otthonának nevez.

Nagyon korán kezdte a szereplést

Döbbenetesen korán, mindössze kétévesen tűnt fel először a nagyközönség előtt a televízióban, a BBC-n futó Growing Pains című sorozatban. Sejthető, hogy ez még nem a saját döntése volt, de a színésznő anyuka jól „megfertőzte” lányát a rivaldafénnyel. Lily álma ugyanis már gyerekként is az volt, hogy édesanyja nyomdokaiba lépjen: belőle is színésznő legyen. Igen ám, de milyenek a gyerekek? Sokszor meggondolják magukat, főleg, ha jön egy új hobbi.

Lilynek ilyen volt az írás. Kifejezetten érdekelte az újságírás, már tini korában állandó rovata volt a brit Elle Girl magazinban, később pedig írásai jelentek meg a Seventeen, a Teen Vogue, és a Los Angeles Time-ban is. A média annyira beszippantotta, hogy a Los Angeles-i University of Southern California egyetemen televíziós műsorkészítő szakra jelentkezett, amit sikeresen el is végzett.

Julia Roberts mellett már valóra vált az álma

Fotó: Fórum Hungary

2008-ban részt vett az elnökválasztási kampányban, mint a Nickelodeon "Kids Pick the President" című műsorának házigazdája, valamint ugyanebben az évben elnyerte a Young Hollywood Awardot tudósítói kategóriában. (A Young Hollywood Awards díjakat évente adják át az év popzene-, film-, sport-, televízió-, divat területén elért legnagyobb eredményekért, amelyeket 13-19 éves tinédzserek és a fiatal felnőttek szavaznak meg.) Ettl a díjtól kezdve viszont már a filmes szerepek is megtalálták.

2009-ben Tuohy szerepében tűnt fel A szív bajnokai című filmben, melyben Sandra Bullock lányát alakította. 2011-ben pedig ő játszotta a harcos pap lányát, Lucy-t A pap - Háború a vámpírok ellen című filmben. A nagy áttörés 20 éves korában érkezett meg:

Hófehérke szerepét kapta meg a klasszikus Disney-mese újragondolt változatában, a Tükröm, tükrömben (2012). A filmben a gonosz királynőt alakító Julia Robertsszel dolgozhatott együtt, ezzel pedig Lily egyik álma már valóra is vált. Egy igazi sztár és remek kolléga mellett játszhatott - főszerepet.

Még ugyanebben az évben mutatták be a Bízz a szerelemben! (2012) című filmjét, majd sorban következtek az újabb filmes munkák: az Ahol a szivárvány véget ér (2014), A végzet ereklyéinek filmes adaptációja, 2018-ban pedig már Fantine-t alakította a BBC új minisorozatában, a Victor Hugo klasszikus regényéből készült A nyomorultakban, majd 2019-ben Edith Bratt megformálója volt a Tolkien című életrajzi filmben.

Őt is elérte: modellkedés és étkezési zavarok

Fotó: Netflix

A most 35 éves színésznő tinikorában bulimiában és anorexiában szenvedett. Talán éppen ezért alakította olyan hitelesen a 2017-ben bemutatott To the Bone című filmben Eli figuráját. A Netflix-es drámában Keanu Reeves és Carrie Preston voltak a partnerei. A film egy anorexiás lány gyógyulásáról szól. Bár nem járt kockázatok nélkül a szerep a színésznő számára, hiszen le kellett fogynia, mégis úgy érezte, senki nem mesélheti el meggyőzőbben ezt a történetet, mint ő maga.

Az étkezési zavarok persze nem véletlenül jelentkeztek nála. 2007 környékén egyre több felkérést kapott a modellkedésre. „Az akkori trendek szerint csak akkor feleltél meg a kifutón és a képernyőn, ha kellően vékony voltál” – mesélte egy későbbi interjúban a színésznő.

Persze, azok után, hogy a Chanel felkérte, viselje az egyik ruháját, vagy a spanyol Glamour magazin „Az év nemzetközi modelljének” nevezte, nehéz volt bármire is nemet mondani. Lilly a vékonyságért hajlandó volt bármit beáldozni. Szerencsére még időben kapcsolt és visszatalált az egészséges útra, amire azóta is figyel. 2013 óta ő a Lancôme egyik szépségnagykövete is, a márka választását kevesen kérdőjelezik meg.

Az Emily-éra - a franciák nehezen emésztik meg

Fotó: Netflix

Az Emily Párizsban (Emily In Paris) 2020-ban került a Netflix műsorába. A romantikus komédiasorozat Darren Star fejéből pattant ki, Emily Cooper szerepére pedig nem is nagyon lehetett volna jobb választás Lily Collinsnál. A forgatást 2019 augusztusában kezdték el Párizsban és elővárosaiban. Az első évadot 2020 októberében mutatta be a Netflix, és bár a közönség pozitívan fogadta, Franciaországban sokan kiakadtak, hogy a sorozat sztereotipizálja a franciákat. Idén augusztus 15-én viszont már a negyedik évad is meérkezett, a siker töretlen.

Hogy mit a titok? Csak Párizs? Nem valószínű. Bár a város – ahogy az idei nyári olimpiai játékoknál is kiderült – káprázatosan szép. A sorozat számos ikonikus helyszínt bemutat, mint a Place de l'Estrapade-t, a Pont Alexandre-t az Opéra Garnier-t, a Luxembourg-kertet, vagy épp az Eiffel tornyot.

A siker titka összetett, amihez szükség volt Emily bájos figurájához és természetesen az őt megformáló ugyancsak bájos Lilyre is. A színésznő imádja ezt a sorozatot, noha marketinggel sosem foglalkozott – ami Emily szakmája – mégis számtalan módon tud azonosulni a karakterrel. Ami még most is hihetetlen neki, hogy a sorozat nyújtott alakításáért már Golden Globe-díjra jelölték. Bár a jelölést még nem tudta díjra váltani, de ami késik...

Az Emily Párizsban sorozat könnyeden meséli el egy tipikus amerikai lány kalandjait Párizsban. A film látványvilága, a divat és a romantika elemei miatt a fiatal lányok és nők szinte kötelező sorozata 2020 óta, bár kritikusok és maguk a francia nézők is gyakran kifogásolják a sztereotípiákat, a francia fővárosról festett túl idealizált képet. Ugyanakkor Emily karaktere sokszor humorosan mutat rá a két kultúra közti különbözőségekre is. 

A magánélet, az tabu

Fotó: Netflix

Ami egy ilyen összeállításból sosem maradhat ki az a híresség magánélete. Ami rendszerint akkor jó, ha kissé botrányos (vagy nagyon), de legalábbis szövevényes. Collins viszont évekkel ezelőtt kijelentette, nem szereti nyilvánosság előtt megélni a kapcsolatait, mivel tanúja volt annak, hogy szülei válását hogyan dolgozta fel a média.

„Nem szívesen beszélek a kapcsolataimról a nyilvánosság előtt. A családom rengeteg olyan helyzetben volt a figyelem középpontjában, ami csak ránk tartozott volna, és ennek más kiskoromban is láttam a rossz oldalát” – nyilatkozta az egyik amerikai lapnak.

Amit tudni lehet, hogy 2020-ban eljegyezte őt Charlie McDowell amerikai filmrendező és forgatókönyvíró. Egy évvel később összeházasodtak. Gyermekük még nincs, de szeretett közös kiskutyájuk Lily Instagram oldalán rendszeresen feltűnik.

A színésznő egyébként sosem unatkozik. 2018-ban megjelent az önéletrajzi könyve, mellyel az volt a célja, hogy történetével másokat inspiráljon. Lilly nyíltan kiáll a zaklatások ellen, és a Bystander Revolution nevű zaklatásellenes szervezet nagykövete is. Foglalkozik az árvákkal és a veszélyeztetett gyermekek életének javítására is rendszeresen szervez gyűjtést. Úgy véli: „jónak lenni jó, csak az nem jó senkinek, ha magára marad.”

Címkék: julia roberts , a nyomorultak, phil collins, lilly collins, emily párizsban, tükröm-tükröm

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!