Az egyik legjobb dolog az életben, ha azt csinálhatod, amit a legjobban szeretsz
Góg Anikó az egykori olimpikon, sikeres triatlon-élsportoló, személyi edző váltott. Rövid időre szerepet cserélt, és novemberben Herendi Gábor Futni mentem című filmjében tűnik fel. A munka közben pedig az is világossá vált számára, hogy sportoló és színész ugyanazért a célért dolgozik. Innen pedig már nem is volt olyan nehéz ez az apró szerep.
– A Futni mentem film főszereplője egy anya (Udvaros Dorottya), aki férje halála után elhatározza, hogy teljesíti annak utolsó kívánságát, és lányaival (Lovas Rozi, Tenki Réka, Trill Beatrix) váltóban lefutja a maratont. Apró probléma, hogy egyikük sincs fizikálisan és mentálisan felkészülve erre. Ezek után érthető is lenne a te jelenléted a filmben, ám mégsem edzőként tűnsz fel…
– Valóban nem, de legalább futok (nevet). Azért színészi karrierre nem váltok, de ezt az apró szerepet nagyon élveztem. Udvaros Dorottya három lánya közül a legfiatalabb, Emma (Trill Beatrix, a szerk.) főnökének vagyok a felesége. A férjemet Schmied Zoltán alakítja, és a jelenetünkben épp együtt futunk a Margitszigeten, amikor a férjem észreveszi Emmát egy fiúval ücsörögni egy padon, és ettől annyira kizökken a futásból, hogy nekiszalad egy oszlopnak.
– Érdekelt korábban a színházi világ vagy a filmes szakma?
– Ebben a formában, hogy aktívan vegyek benne részt, nem.
– Pedig talán a színész és a sportoló annyiban hasonlít egymásra, hogy mindkettőnek – főleg, ha sikeres – határozott előtérben van, amit csinál, és ha az jó, akkor végül mindkettejüket tapssal jutalmazzák.
– Igen, sportolóként megszokjuk, hogy figyelemmel kísérik a tevékenységünket. Van, aki könnyebben, van, aki nehezebben éli meg ezt a helyzetet. Ez jól jött nekem is a filmben. Én már tanítok is, ez azt jelenti, hogy ki kell tudnom az emberek elé állni, nyilvánosság előtt beszélni. Itt tényleg érezhető, hogy van némi hasonlóság a sportoló és a színész munkája között. Azzal, hogy évek óta edzőképzésben oktatok, tapasztalatot szerezhettem abban, hogy kiállok emberek elé, megszólalok, gyakorlatokat mutatok be. Ez valóban nagy előnyt jelentett ebben a helyzetben.
(A teljes cikket elolvashatja a Ridikül Magazin 2024. évfolyama 11. számának 16. oldalán!)
Még nincs hozzászólás