Mi van az Üveghegyen túl? Avagy a befőttesüveg sokadik élete
Bár van visszaváltható a befőttesüvegek közt is, mégis érdemes megtartani, ha kiürült belőle a savanyúság, lekvár, paradicsomszósz, lecsó, zöldborsó vagy épp bármilyen befőtt. Ugyanis sokkal olcsóbb így hozzájutni, mintha újként vásárolnánk meg a boltban. Számtalan módon újra lehet hasznosítani őket, mindazon túl, hogy ismét eltennénk bennük valamit a zord téli hónapokra.
Mindenekelőtt, amennyiben befőzésre tennéd félre a kiszuperált üvegeket, fontos tudni, hogy csak a fémtetővel ellátott darabok alkalmasak erre a célra. Még egy hasznos tipp: tartósításra egyenes falú üvegeket válassz, mert bár nagyon csinik a hordó és egyéb öblös formájú darabok, ám nem praktikusak. Nehéz belőlük rendesen kikanalazni például a lekvárt, és rendesen elmosni is macera.
Az ilyen alakú és a műanyag tetős üvegeket elsősorban tárolásra érdemes használni, és el is érkeztünk a befőttesüvegek újrahasznosításának egyik nagy lehetőségéhez. Mert tárolhatunk bennük hüvelyeseket, olajos magvakat, fűszereket, szálas teákat, gumigyűrűket, kávét, tejport, liszteket, rizst, számos gabonát, tésztákat, kakaót, kókuszreszeléket, tortagyertyákat és nagyjából bármit, ami a konyhában megfordul. Polcokon, szépen elrendezve és felcímkézve igazán esztétikus és nagyon pénztárcabarát megoldás.
Arra is alkalmas, hogy különböző fakanalakat, spatulákat, evőeszközöket vagy burgonyahámozót tartsunk bennük. Késeket is tárolhatunk bennük, de ebben az esetben töltsük fel rizzsel és abba szúrjuk bele azokat, így nem csorbul ki az élük.
(A teljes cikket elolvashatja a Ridikül Magazin 2024. évfolyama 11. számának 31. oldalán!)
Még nincs hozzászólás