A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Vidéki nők napja

Merre jobb lakni? Mit gondolnak egymásról a vidékiek és a budapestiek? Mennyire élnek még a régi sztereotípiák? Miért tették le a voksukat vendégeink a vidék mellett? A két világ miben különbözik egymástól? Mi az érték a nagyvárosban és mi az érték vidéken? Ki melyiket és miért szereti? Erről mesél Zsiga Renáta, Simorjay Emese és Pálinger Katalin. Meglepetés férfi vendégünk is úgy döntött, hogy Budapestről Eger mellé teszi át az otthonát.

Vidék vs. nagyváros

Miért érezzük sokszor azt, hogy csak Budapestre és vidékre osztható fel az országunk? Miben más a két élet?
1900-ban a világon az emberek 14%-a volt városlakó, ma ez a szám elérte az 50%-ot, mi több a jóslat az, hogy 2070-re 70%-ra fog nőni. Vannak olyanok, akik a vidékre, és vannak olyanok, akik a nagyvárosra esküsznek. Mindkét településformának megvan azonban a maga előnye és hátránya. A városban élő emberek egészségi állapota rosszabb, mint a vidéken élőknek, ugyanis a városi levegő, a szmog már egészen magzati korban hatással van az egészségünkre. Így a városban élők körében gyakoribb a különböző étkezési zavarok, allergiák és egyéb betegségek kialakulása,
Természetesen a vidék zöldebb és az egészség szempontjából sokkal kedvezőbb. Az viszont vitathatatlan, hogy a nagyvárosban a lehetőségek tárháza nagyobb, így érvényesülni is sokkal könnyebb. 
Készült egy magyar nem reprezentatív felmérés, de nagyon sokat elárul a két világhoz való hozzáállásunkról. A kérdések vidékre és Budapestre koncentrálódtak. A válaszadók 56%-a irigyli a pestiektől a sok kulturális lehetőséget, 14%-uk a bevásárlóközpontokat. Csupán 16%-uk volt elégedett vidéki, aki örül annak, hogy be sem kell tennie a lábát a fővárosba. A budapestiek 53%-a pedig a vidék csendjét és nyugalmát irigyli. Érdekes arányok születtek az elégedettség kérdésével kapcsolatban: a vidékiek csupán 5%-a szeretne a fővárosban élni, viszont a budapestiek 15%-a szívesen élne vidéken. 

Kapcsolódó cikk: