A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Új év, új élet!

Szilveszterkor és az újév kezdetén reményekkel és elhatározásokkal teli a szívünk. Nekivágunk egy új esztendőnek és érezzük, tudjuk, vagy talán csak reméljük, hogy most másképp lesz. Egészségesebben és boldogabban élünk, leszokunk a cigarettáról, megtaláljuk életünk párját akivel családot alapíthatunk. Nagyobb szeretettel és több türelemmel figyelünk családunkra, barátainkra, és ha jut még időnk és energiánk, talán magunkra is... Náray Erikával, Bach Szilviával, Fekete Boglárkával és meglepetés férfi vendégünkkel kívánunk boldog újesztendőt, szerencsét és egészséget mindnyájunknak!

Az óév utolsó napja Szent Szilveszter pápa ünnepe, az újév vigíliája, vagyis előestéje. A szilveszteri szokások közös célja, hogy a következő esztendőre egészséget, bőséget, szerencsét, boldogságot varázsoljanak.

Szilveszteri és újévi hagyományok

Szilveszter napján a népszokásokban különösen fontos szerepet kapnak a  zajkeltő szokások, melyek célja az ártó, rontó erők távol tartása a háztól. Ennek eszközei igen változatosak: karikás ostor, duda, csengő, kolomp.  Erdélyben szokás az óév kiharangozása és az újesztendő énekkel köszöntése. Ezeknek a zajos mulatozásoknak a városi megfelelői a szilveszteri trombitálás és manapság sajnos a petárdadobálás is.

Az újév első napjához is számos hiedelem, babona kötődik, hiszen ennek a napnak a lefolyásából következtetnek az elkövetkező évre. Így például semmit sem szabad ezen a napon kiadni a házból, mert akkor egész évben minden kimegy onnan. Tartózkodni kell a veszekedéstől, a házi viszálykodástól. Nem szabad mosni, varrni, fonni, női munkatilalmi nap az újév első napja. S ha e nap reggelén a ház első látogatója férfi, az szerencsét hoz az újesztendőben.

Bizonyos táplálkozási tilalmak is kapcsolódnak ehhez a naphoz. Baromfit nem lehet enni, mert elkaparja a szerencsét, ellenben ajánlatos malachúst fogyasztani, mert a malac kitúrja azt. Szemes terményeket, babot, lencsét is jó fogyasztani ilyenkor, mert ez egész évre bőséget biztosít. Sok helyen rétest sütnek ilyenkor, hiszen így hosszúra nyúlik az élet, mint a rétestészta.

A gondolat teremtő ereje

A gondolat ereje az egyik leghatásosabb eszköz ahhoz, hogy életünket megváltoztassuk, hogy céljainkat elérjük. Függetlenül attól, hogy gondolatainknak tudatosan kívánjuk e- a megvalósulását, vagy sem, az agyunkban megfogant minden egyes elképzelés, félelemérzet, vagy ábránd egyfajta óhajként fogalmazódik meg. Mi hozzuk létre a saját megvalósult világunkat, mi alakítjuk az életünket és a sorsunkat olyanná, amilyen.

A világ amit teremtettünk a gondolkodásunk eredménye; nem lehet megváltoztatni gondolkodásunk megváltoztatása nélkül.” (Albert Einstein)