A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Tánc, tánc, tánc

Idén szeptember 11-én VI. alkalommal kerül megrendezésre a Tánciskolák Éjszakája. Táncnak rengeteg jótékony hatása van a szervezetünkre, de hogy működik ez, amikor valakinek a tánc a hivatása? Milyen hobbiként, milyen munkaként és milyen oktatóként? Tapasztalatait és élményeit megosztja velünk Uhrik Teodóra, Kelete Andrea és Molnár Andrea. Meglepetés férfi vendégünk orvosi szemszögből elemzi a tánc hatásait a testünkre.

Ma, hatodik alkalommal kerül megrendezésre a Tánciskolák Éjszakája. A tánc, egyfajta sport, amely jótékony hatással van ránk. Mennyire szeretünk táncolni? Miben más, aki hivatásként vagy aki hobbiként űzi? Mennyi munka van abban, aki versenyszerűen táncol? Mennyit kell gyakorolni? És egyáltalán milyen hatással van a szervezetünkre, a testtartásunkra és a közérzetünkre az eféle mozgás?
Egy felmérés szerint a 15-25 éves korosztály 95%-a ugyan hallgat zenét, azonban táncolni csak kicsivel több, mint a fele szokott. Továbbá inkább a lányokra és a vidékiekre jellemző a tánc, mint aktivitás űzése. Bulik, fesztiválok és a tánciskolák a leglátogatottabbak ebben a témában. 

Táncterápia

A táncterápia célja az egészséges egyensúly és a teljességérzés megteremtése. Amerikában 1940-ben alakult ki, azóta népszerűsége növekvő tendenciát mutat. Kialakulása Marian Chace nevéhez kötődik, aki az Amerikai Táncterápiás Egyesület első elnökévé is vált. A köztudatban 1970-1980-ra terjedt el. Mentálhigiéniai rehabilitációs központokban, egészségügyi és oktatási intézményekben, szanatóriumban és egyéb egészségügyi programokban alkalmazzák. Alapelve az, hogy a test és a lélek elválaszthatatlanok és kölcsönhatásban vannak egymással. A tánc visszatükrözi a személyiségünket, továbbá a mozgás olyan szimbólumokat rejt, amely során tudattalan folyamatok játszódhatnak le. Nagyon sok betegség gyógyítására alkalmas. Alkalmazzák autistáknál, tanulási zavarral küzdő embereknél, olyanoknál, akik mentálisan visszamaradottak, étkezési zavarral küzdőknél, poszttraumatikus stressz szindrómában és Parkinson-kórban szenvedőknél. A siketek és a vakok esetében is hasznos lehet a táncterápia.

Merjünk táncolni, hisz boldogsághormont szabadít fel, feszültséget vezet le és még emelett rengeteg jótékony hatása van!