A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Női sorsok, női életszakaszok

Életünk szakaszokból áll, és ezekben a szakaszokban mindig más és más tanulnivalónk van. Minden egyes periódust másképp élünk meg és másképp alkalmazkodnunk hozzá. Milyenek ezek az időszakok? És hogyan zárul le az egyik és kezdődik el a másik? Milyen példaképeink vannak? Erről beszélgetünk Jókai Annával, Almási Évával és Majorosi Mariannával. Meglepetés férfi vendégünknek lányai és felesége tart tükröt, amiből nagyon sokat tanult.

"A vonat a mi életutunk, emlékszel? A kabinok pedig emberek és sorsok, amelyekkel találkoznunk kell, van, hogy mi választjuk ki, ki mellé ülünk be, van, hogy minket választanak ki mások. Néha rövidebb ideig tart, máskor pedig végtelennek tűnik, de soha nem úgy jössz ki egy fülkéből, ahogy beléptél oda."
                                                                                                                         Zakály Viktória

Életünk periódusokra osztható. Minden életszakaszban más-más pontra fókuszálunk, változnak a körülöttünk lévő emberek, újabb példaképek jelennek meg. Nem mindig egyszerű egyikből a másikba átlépni, lezárni, feldolgozni. Sem férfinak, sem nőnek lenni nem könnyű. De ha jó párost alkotunk, akkor átsegíthetjük egymást a nehézségeken, és együtt örülhetünk a sikereknek. Mi nők, ezekben a szakaszokban úgy, ahogy harcot vívunk a sorssal, úgy önmagunkkal is folytatunk egyfajta párbeszédet. Annak ellenére, hogy a társadalom a nemek terén átrendeződni látszik, a férfiak iránti elvárásaink talán még mindig ugyanazok, viszont önmagunk felé támasztott követelményeink bővültek. Most ünnepeltek minket, nőket  - hisz nőnap volt. Vajon mennyire jó nőnek lenni? Melyek azok a lapok, amelyeket nekünk osztott az élet?

Női önmegvalósítás

A nők munkahelyi elvárásai között szerepel az, hogy lehetőséget kapjanak az önmegvalósításra, visszajelzésre és elismerésre tartanak igényt az elvégzett feladattal kapcsolatban. A nők is olyan karrierútra vágynak, amilyenre a férfiak. Egy kutatás szerint a 24-32 éves korosztály, akik magas iskolai végzettséggel rendelkeznek, és szellemi munkát végeznek szeretnék, ha a megszerzett tudás a munkaerőpiacon érvényesülni tudna. Az elmúlt időkben e téren történtek változások, de máig jóval több a férfi vezető, mint a női. A válaszadók szerint az első lépcsőfok az önmegvalósítás terültén a munkában megugrandó kihívások teljesítése, a karrier felépítése, majd ezt követi a család és a gyermekvállalás. 

 

Kapcsolódó cikkek: