A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Muzsikusfamíliák

Az alma ritkán esik messzire a fájától! Vajon miként válik egy család muzsikusfamíliává? Vajon a gyermekek továbbviszik szüleik hivatását? Mi történik abban az esetben, ha teljesen más utat választanak? Mi kell ahhoz, hogy a gyermekeket a zene szeretetére neveljük? Mit adhat a zene a fiatalok életéhez? A kérdésekre a választ igazi muzsikusfamíliák tagjai adják meg: Várnagy Andrea, Csepregi Éva és Bolba Éva. Meglepetésünkkel még több kérdés merül fel és még több választ kapunk a kérdéseinkre.

A zenei nevelés a kiegyensúlyozott fejlődés része kell, hogy legyen!

A zenei nevelés a tanulás eredményességéhez, a szocializációhoz is nagyban hozzá tud járulni - mutatták ki a 60-as, 70-es évek kutatásai. A zene a beszéd mellett az egyik legfontosabb kifejezőeszköz. Befolyásolja a hangulatunkat és közösségépítő ereje van. A zenei nevelés élménymintákat ad, mivel ilyenkor egy gyermek érzelmeket él át. Valójában nem más ez, mint a második nyelvünk, amelynek segítségével érzelemgazdagabban tudjuk kifejezni magunkat. 
A zene már pocaklakó korban hatással van ránk, ugyanis hamarabb hallunk, mint látunk. A művészeti ágak közül a zene az, amelyik a legkönnyebben elérhető és a legkönnyebben érthető is. Létrehoz egy megfelelő környezetet a gondolkozáshoz, amelyben csökken a stressz, nő a kreativitás, serkentőleg hat az intellektuális aktivitásra. Egyes kutatások szerint azon gyerekek, akiknek a zene egészen kicsi koruk óta az életük része, azok jobbak a helyzetfelismerésben, mi több jobb szociális, rendszerető, tervező és a problémamegoldó képességgel rendelkeznek. 

 

Kapcsolódó cikkek: