A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Ki a jobb problémamegoldó? 2.

Ezt a témát már hölgyek társaságában korábban kiveséztük, de ahogy sok esetben, ebben is kíváncsiak vagyunk a férfiak véleményére. Ki hogyan kezeli a hétköznapok során felmerülő problémákat, milyen módszerrel hárítja el a spontán jelentkező gondokat, konfliktusokat? Vajon a férfiak hogyan kezelik a váratlan helyzeteket? Képesek segítséget kérni, vagy ez sérti az önérzetüket? Megosztja álláspontját Németh Kristóf, Szalay Ádám és Orosz György. Meglepetés hölgyvendégünk nem férfi-női szemszögből közelítené meg ezt a kérdést.

 

"Jó konfliktuskezelés...: ez jelenti a menny és pokol közti különbséget."

/Gary Chapman/

Németh Kristóf, színész, a Játékszín igazgatója határozottan hozza meg döntéseit. Az elodázott probléma a legnagyobb hosszú távú gondot tudja okozni. Ebben édesapja volt számára a példakép. Kristóf szerint nem szabad a tökéletes megoldást hajszolni, a jóra kellene törekednünk. Ahhoz pedig, hogy az ember merjen problémát kezelni, bele kellene állni a konfliktushelyzetekbe.

Különbségek

Egy 2003-as kutatás eredményeképpen a következő, legmarkánsabb különbséget fogalmazták meg a két nem gondolkodási formájára: a női típusú agyra az empátia, a férfias agyra a rendszerezésre való törekvés a jellemző. A férfiak a problémamegoldást helyezik a középpontba, míg a nők elemzik, boncolgatják, többször átbeszélik. Amíg a nő át akar beszélni egy kérdést, még megoldás keresés nélkül, addig a férfi egyből alternatívákat gyűjt, a fennakadás mielőbbi lezárása érdekében. Ekkor a nő azt érzi, nem hallgatják meg, miközben a férfi úgy gondolja, az a dolga, hogy rövidre zárja a témát. A férfiak egy kimerítő nap után, szeretik magunkban kiengedni a stresszt, ellenben velünk, akik szeretik mindezt kibeszélni magukból. Attól, mert különbözőek vagyunk, az összezörrenések is sokszor ebből adódnak. Mi többször szeretünk átbeszélni egy problémát, - addig meg sem nyugszunk -  a férfiak pedig egyszerűen elfeledkeznek a problémáról. Ezt pedig mi érdektelenségnek és szívtelenségnek éljük meg.

 

Kapcsolódó cikkek: