A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Jónak lenni jó! 2.

Közelegnek az ünnepek, amikor minden ember érzékenyebbé válik a segítségnyújtásra. Miközben nem csak ebben az időszakban kellene azoknak lennünk. Lainer Laura, írónő is azt mondja, hogy a jótékonykodás lényege, hogy önzetlenül váljunk meg szeretett és nagyra becsült dolgainktól azért, hogy másoknak jót tegyünk. Az apró segítség nem a pénz kérdése, adni bármit lehet: egy kedves mosolyt, meghallgatást, feleslegessé vált dolgokat. Minden itt kezdődik. Meglepetés vendégeink a segítségnyújtást feladatuknak érzik. Itt lesz velünk Gubás Gabi, Csézy és Partics Katalin. Velük együtt meglepetésvendégünk sem érkezik majd üres kézzel.

Partics Katalin, világbajnok öttusázó két éve került a Gyermekmentő Sportbizottságába. Vezet egy lovardát, ahol nagyon régtől fogad fogyatékos csoportokat. Volt olyan, amikor down-kórosokat tanított úszni. Katalin szerint csak egy picit kell nyitottabb szemmel és nyitottabb szívvel járni a mindennapokban. 

Dr. Kemény Dénes, válogatott vízilabdázó, edző, állatorvos csapatával szervez egy játékos eseményt eger városában és a környékbeli rászoruló gyermekeknek. Ott lesz a kupadöntő és azt megelőzően a gyerekek a válogatott játékosokkal játszanak mérkőzést. Majd ennek a végén megnézik a kupadöntőt. Létezik már olyan kezdeményezés is, mint a Szülők Háza, egy olyan közösség ahová a szülő együtt érkezik a gyermekével. A kicsikkel a pedagógusok foglalkoznak, és amennyiben szükséges terapeuták pedig a szülőkkel. 

Mekkora a magyarokban a jótékonysági hajlandóság?

Egy kutatás eredménye alapján rangsorolták a világ országait annak függvényében, hogy mekkora az adott területen a segítőkészség. 4,9 milliárdan töltötték ki a kérdőívet. 2008-2014 között mérték a világ adományozási, önkénteskedési és jótékonysági szokásait. 2014-ben e háromban az Egyesült Állomok győzedelmeskedett, mert mind három kategóriában benne voltak az első tízben. Magyarország a 135-ből 56. helyen áll az idegenek megsegítésében. Burmában adományoznak a legtöbben pénzt, miközben az egyik legszegényebb országok közé sorolható. Őt követi Indonézia, Thaiföld és az USA. Magyarország ebben a kategóriában a 62. helyet foglalja el. S mi a helyzet az önkénteskedéssel? A világon egyetlen egy ország van, ahol a lakosság fele önkénteskedik, ez pedig Türkmenisztán. Ebben az országban ugyanis az a szokás, hogy a szombati napot önkéntes munkával töltik. Ebben a kérdésben hazánk csak a 104. a rangsorban. Jó úton haladunk.. 2014-ben 3%-al növekedett az emberiség hajlandósága mások megsegítésére. 

 

 

Kapcsolódó cikkek: