A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Iskolai terror

Mindenki iskolai évei alatt látott, hallott, tapasztalt olyan szituációkat, amikor egy gyermek a többiek számára céltáblává válik. Fizikálisan és pszichésen bántalmazzák. Szülőként hogyan legyünk résen és mikor avatkozzunk be? Az agresszió veszélyes méreteket tud ölteni. Milyen módszerekkel csökkenthetjük és tarthatjuk megfelelő keretek között? Keressük a választ Danics Dórával, Cseke Katinkával és Dr. Figula Erikával. Meglepetés vendégünk szerint a sport, határokat szab az agressziónak.

Az oktatási környezetben történő zaklatásokról egyre többször beszélünk. Komoly probléma, melyet észrevenni és orvosolni kell. Ki válik bántalmazóvá és ki lesz a zaklatott gyermek, ez a társadalmi háttér és a személyiségjegyek függvénye. Szülőként és pedagógusként figyelni kell a gyermekekre és a környezetükre. Meg kell tanítani őket a problémák és konfliktusok kezelésére.

Milyen az ún. zaklató áldozat?

A zaklatástól szenvedő gyermekek kiszolgáltatott helyzetben vannak, rengeteg pszichikai és fizikai fájdalmat szenvedhetnek el, amely mély nyomott hagyhat bennük. Szorongóvá és visszahúzódóvá válhatnak. Később az áldozatok egy része szerepéből ki tud lépni, de vannak, akiket egészen felnőttkorukig végig kísérhet és a munkahelyen is céltáblává válhatnak. A zaklató áldozatok ugyan egy bizonyos mértékig levezetik a feszültséget, ennek ellenére sokkal nagyobb mértékű szorongást és stresszt élnek át, mint azok, akik visszahúzódóvá válnak. Ezekben a helyzetekben mind a szülőknek, mind a pedagógusoknak felelősséget kell vállalniuk. Fontos a gyermekek számára meghatározó személyek egyetértése. Az, hogy a fegyelmezés mindkét oldalról azonos értéket képviseljen.

Kapcsolódó cikkek: