A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Elkötelezettség nélkül

A szinglik után egy újabb párkapcsolati kategória született, a mingliség. A minglik ugyan párkapcsolatban, de külön háztartásban élnek. Trendi ma minglinek lenni? Miért választják ezt a párkapcsolati formát? Mi az előnye és mi a hátránya? Rossz tapasztalat vagy csak félelem áll mögötte? A kapcsolati formákról és az elköteleződés nehézségéről beszélgetünk Fodor Zsókával, Lolával és Hevesi Krisztinával. Meglepetés férfi vendégünk ez idáig távkapcsolatban élt.

Mi a szingliségnek a pszichológiai háttere?

A KSH adatai szerint hazánkban 3 millió egyedülállő ember él. Ahogy telnek-múlnak az évek egyre nehezebben köteleződünk el valaki mellett. Mi ennek az oka? Miért nehéz elköteleződni és miért szeretjük a mingli életformát?
Közös együttélés és házasság nélkül boldognak lenni - ez a mingliség. Mindemellett nagyfokú szabadságot adnak egymásnak a felek, megőrzik saját függetlenségüket. Kicsit olyannak tűnhet ez, mintha meghosszabbítanák az ismerkedés randi fázisának az időszakát. A szó a "mixed singles" szóösszetételből származik, ami két szingli együttélését jelenti. Így ezek az emberek a saját önállóságukat megtartva tudnak egyben a karrierjükre és a társukra is koncentrálni. A mingliség egyre többünket érint, azonban leginkább azokra igaz, akiknek már születtek gyermekei, esetleg túl vannak egy válláson. Új életet kezdenek, de a gyermek vagy egyéb más okok miatt, nem akarják erőltetni az összeköltözés gondolatát a másikra, hanem izgalmas randizások kezdődnek. Ebben a korban már 100%-ban elköteleződni sokkal nehezebb, mint fiatalon. Van azonban néhány hátránya is ennek a párkapcsolati formának. Mivel a minglik nem élnek együtt így a problémamegoldás is sokszor másképpen történik. Mindenki elvonul a problémájával és nagyon sok dolog megoldatlan marad. Illetve a nagy szabadság sokszor a féltékenységet is magázval vonzza. 

 

Kapcsolódó cikkek: