A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Családom és más állatfajták

Az otthoni kedvenceink sokszor már-már családtagok. Ki vásárol, ki pedig örökbe- vagy befogad. Hogyan válik állatkertté az otthonunk? Hogyan kötünk kompromisszumot a párunkkal, családtagunkkal, akik kevésbé tudják elfogadni állatimádatunkat? Miképpen szerettessük meg az emberekkel az állatokat? Élményeikkel szórakoztatnak mai vendégeink: Pogány Judit, Janicsák Veca és Judy. Férfi vendégünk otthonában nagyon sok állatfaj megfordult már, a nagy kedvenctől, az egészen fura háziállatokig.

Az ember életében a házi kedvenceknek hangulatjavító hatásuk van.  A legnehezebb pillanatokban is mosolyt tudnak csalni az arcunkra. Ők azok, akik folyamatosan pozitív energiát sugároznak felénk. Az állatok kedvesek és imádnivalóak, viszont rájuk is időt kell szentelni, akárcsak az embertársainkra, folyamatos odafigyelést és gondoskodást igényelnek.

Az állat, mint gyógyító erő

Az idősekre jótékony hatással van egy kisállat. A megbetegedés esélye kisebb, a meggyógyulás valószínűsége pedig nagyobb. A depressziós felnőttek kigyógyulási potenciálja is növekszik. A gyermekekre különösen sokrétű hatást tud gyakorolni a jelenlétük: fejlődhet az írási és olvasási készségük, a beszédzavarok javításához is hozzá tud járulni, olyanhoz, mint például a dadogás, a hadarás vagy a megkésett beszéd. Az állatok „meghallgatnak” minket, simogatásuk meg tudja nyugtatni az embert, csökken a stressz-szint. Humorérzékkel ugyan nem rendelkeznek, mégis képesek az embert felvidítani.

Még többet a házi kedvenceinkről

A leggyakoribb otthoni kedvenceink a kutyák és a macskák. Mindkét állatfaj rendelkezik különleges adottságokkal. A kutyák képesek megérezni és előrejelezni a betegséget, pl.: a cukorbetegséget, epilepsziás roham bekövetkezését. Okosak, 200 szó megértésére és megkülönböztetésére képesek, mely egy két éves gyermek tudásszintjének felel meg. Az ebek tudnak irigykedni egymásra, ha a gazdi nem velük foglalkozik, hanem egy idegen kutyával. Érdekes módon bűnbánatra nem képesek, amikor lesütött szemmel néznek ránk. Ők egyből bűnösnek érzik magukat, ha okkal vagy ok nélkül szidjuk le őket. A szófogadó kutyák pedig sokkal tovább élnek, mint az izgága testvéreik.

A macska kommunikációs eszköze az orra, odaérinti a másikhoz, de kizárólag ahhoz a macska társához, aki iránt bizalommal van. A doromboló hang kiadásának módja máig ismeretlen, de az elégedettségük mellett a mély dorombolás jele lehet a fájdalom kifejezése is. A napon fekvés imádata az ősökre vezethető vissza, akik sivatagi állatok voltak. Nevelésben a büntetés kevésbé hatékony. Eredmény hamarabb elérhető dicsérő szóval, ha jól és helyesen cselekszik.

Egy kisállatra mindenkinek szüksége van, jótékony hatást gyakorol az emberre. Megtanulunk gondoskodni valakiről, aki önzetlenül tud minket szeretni. Természetesen ehhez nekünk is elfogadónak kell lennünk, meg kell teremtenünk a megfelelő közeget. A legkedveltebb háziállatról a következőket  írja John Galsworthy, angol író: "A kutya éppen némaságával válik mindennél értékesebbé: társaságában az ember rátalál a lelki békére, ahol a szavak elvesztik minden jelentőségüket..."

Kapcsolódó cikkek:

Gazdátlanul

Segítene a menhelyen élő állatokon? Ha örökbe fogadni nincs módja, más lehetőségek...

Tovább olvasom