A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Csak semmi pánik!

Egyre többen számolnak be pánikrohamokról: van, akinek eddigi életében mindössze egy volt, mások rendszeresen szenvednek tőle. A kínzó rohamoknak számos oka lehet, de hogyan gyűrjük le? Gyógyszerek, szakember, házi praktikák segítségével, vagy mindez együtt? Hogyan gyógyítható? Keressük a válaszokat Szulák Andreával, Farkasházi Rékával és C. Molnár Emmával. Meglepetés férfi vendégünk ilyen helyzetekben próbálja elterelni a figyelmét.

1895

A pánikbetegség jelentkező tüneteit már 1895-ben Rousseau is megfogalmazta. A következő tüneteket sorolta fel: hirtelen fellépő légszomj, szívdobogás, szédülés, remegés, hányinger, hasmenés, verejtékezés, halálfélelem. Hirtelen jelentkeznek ezek a panaszok és gyorsan el is tudnak múlni. Az emberek többsége életében legalább egyszer átéli, de ez még nem jelenti azt, hogy betegségről kell beszélnünk. Kétszer több pánikbeteg nőről számolhatunk be, mint férfiról. 20-40 év között jelentkezhet a leggyakrabban. A pánikbetegség sok esetben az agrofóbiával is társul, amely a helytől, helyzettől való félelmet jelöli. Mindez kezelhető, orvosolható, különböző gyógymódok állnak rendelkezésre az ezzel küzdők számára.

Az egyensúly megteremtése

A rajtunk lévő nyomás következéménye lehet a pánikbetegség. Az egyensúly felbomlása a magánélet és a munka között sok problémát okozhat. Az életben rengeteg szerep jut egy embernek, és ezek nem egymást kizáró szerepek. Ezeknek egymás mellett egységben és egyensúlyban kellene működnie. Azonban az egyensúly megtalálásáig számtalan problémába ütközhetünk. A mérleg nyelve hol ide, hol oda billen. A rajtunk nehezedő nyomást és a stresszt elkerülni szinte lehetetlen. A legfontosabb az, hogy a gyeplőt mindig a kezünkben tudjuk tartani. Azonban sokszor belecsúszhatunk a munkamániába, amikor a hivatásunknak szentelt idő teljesen elnyomja a magánélet minőségi idejét. A folyamatos megfelelés és bizonyítási vágy okozhatja az arany középút szem elől tévesztését. Azonban, ha mindezt fel tudjuk ismerni, be tudjuk vallani magunkat máris jó úton járunk!

 

 

 

 

 

 

Kapcsolódó cikkek: