A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Biztonságos internet?

Az internet amennyi hasznos dolgot kínál számunkra, annyi veszélyt is rejt önmagában. Amelyben leginkább a fiatal és az idősebb korosztály van veszélyeztetve. Szülőként nem feltétlenül tudjuk követni, hogy gyermekeink merre barangolnak a világhálón, s az sem biztos, hogy függőségüket időben észrevesszük és meg tudjuk akadályozni. Komoly társadalmi probléma ez, amiről beszélni kell! Vendégeinkkel megpróbálunk eligazodni ebben a témában, amiben még keressük a helyes utat. Itt lesz velünk Horváth Lili, Hámori Eszter és Gyurkó Szilvia. Meglepetés férfi vendégünk is aggódik gyermekei miatt.

Jobb vagy rosszabb lett a családon belüli kommunikáció?

Egy hazai kutatás eredménye szerint a 6-7 éves gyermekek nagy része aktív internethasználó. A 10-15 éves korosztály pedig napi rendszerességgel fent van a világhálón. 25 európai államban elvégzett vizsgálat szerint 10-ből 7 fiatalnak valamelyik közösségi világhálón van profilja, amelynek több, mint a fele nyilvános mindenki számára. 
A kommunikáció mennyisége alapvetően növekvő tendenciát mutat, az érdekessége mégis az, hogy amíg a beszélgetések mennyisége csökken, addig a szöveges üzenetek száma nő. Telefonon keresztül zajló kommunikáció szülő és a gyermek között napi szinten a következő mintát mutatja:

  • szülő szülő között: 3 szöveges üzenet, 3 telefonbeszélgetés
  • anya-fiú között: 3 szöveges üzenet, 2 telefonbeszélgetés
  • anya-lánya között: 3 szöveges üzenet, 2 telefonbeszélgetés
  • apa-fiú között: 2 szöveges üzenet, 2 telefonbeszélgetés
  • apa-lánya között: 2 szöveges üzenet, 2 telefonbeszélgetés

Azok a szülők, akik valamilyen alkalmazást használnak a kapcsolattartásra, azok ötször többet kommunikálnak egymással, és nyolcszor többet a gyermekeikkel. A legtöbb konfliktust a telefonhasználat generálja, ennek egyik oka az lehet, hogy a megkérdezett szülők 72%-a alkalmazza a megvonást szankcióként.

Kapcsolódó cikkek: