A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

A zene ereje

A zene sokak számára kellemes időtöltés, kikapcsolódás. Van, akinek a zene a munkája van, akinek a "szerelme". Akad, aki gyakran akad, aki ritkán hallgat zenét, de egy biztos, valahogy mindegyikünk életében jelen van. A jótékony hatásait az orvostudomány is előszeretettel használja. A zene ereje megkérdőjelezhetetlen. Ebben az adásunkban olyan vendégekkel beszélgetünk, akik a zenén keresztül kaptak, és adtak is már energiát. Itt lesz velünk Szendi Szilvi, Szekeres Adrien és Behumi Dóri. Meglepetés férfi vendégünk egy igazán izgalmas hangszerrel érkezik hozzánk.

Igaz a Mozart-effektus?

Alfred A. Tomatis használta először ezt a fogalmat, aki a zene segítségével különböző betegségeket gyógyított. Azt állították, hogy magzati korban a Mozart zenéjének hallgatásától okosabbak leszünk, rövid távon értelmi fejlődés vehető észre, jobb értelmi és logikai teljesítmény. Rengeteg kutatás foglalkozott ezzel, természetesen ennek hatását, mégpedig azt, hogy okosabbak leszünk felülértékelték. Azonban a zene jótékony hatása vitathatatlan. Bármilyen zenéről is legyen szó, pozitívan hat az emberre. Például a zeneterápia az egy elfogadott kezelési módszer. Illetve a zeneileg képzett gyermekeknél kimutatható az intelligencia növekedése, jobb elemző és érvelő képességgel rendelkeznek, jobb a memóriájuk, a magatartásuk és a tudatosságuk is, azokkal szemben, akik nem foglalkoznak a zenével. 
A zene gyógyító erejét már nagyon régóta ismerik. A zene hatására képes a beteg fájdalma is enyhülni. A hangszerek közül a legerősebb hatást a hegedű, a hátfa és a harmónia tudja elérni. 

Kapcsolódó cikkek:

Zenebolondok

A zene hatásáról így vagy úgy, de mindannyiunknak vannak tapasztalatai. Egy boltban vagy...

Tovább olvasom