A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

A legrövidebb út: a mosoly

Sokszor, a túlzottan vidám, mosolygós emberekre furcsán néznek, pedig a mosolynak kimutathatóan gyógyító hatása van. Miben rejtőzhet a probléma? Miért "félünk" a mosolytól, a vidámságtól, amikor két ember között a legrövidebb út mindig egy mosoly. Ebben az adásban olyan vendégeket hívtunk, akiknek már a neve hallatán a vidámság, és a jókedv ugrik be nézőink számára, és megpróbáljuk megfejteni, az ő mosolyuk, életvidámságuk titkát. Vajon az életben a nehéz akadályokat is könnyebben tudják venni? A mosoly, a humor, tényleg minden nehézségen túl tud lendíteni? Vendégünk lesz ma Kovács Kati, Oszvald Marika és Kárász Eszter. Meglepetés férfi vendégünket is a titkáról faggatjuk.

Ujvári Zoltán Szilveszter, műsorvezető, zenész, dalszerző, szövegíró édesanyja, amikor a pocakjában hordta Zolát férjével elmentek Hofi Géza tévés felvételére. Édesanyja annyira nevetett, hogy ő majdnem megszületett. Zola próbál mindent pozitívan felfogni. Minden helyzetben fel kell mérnie a terepet, hogy hol vannak a határok, mi az ami még belefér, mi az, amit megengedhet magának a humorizálás területén. Állítása szerint, reggel van mindig a legviccesebb hangulatában. 

Mosolykutatás

A Kansasi Egyetem két kutatója kíváncsi volt arra, hogy igaz-e az a mondás, hogy "Mosolyogj, és a világ visszamosolyog rád!". Alapvetően a mosolynak rengeteg típusa ismert, a két legjellemzőbb azonban az egyszerű mosoly, amikor csak a száj körüli izmok működnek illetve az ún. Duchenne-mosoly, amely az igazi, őszinte mosoly. A mosoly pozitív irányba befolyásolja az embernek a hangulatát, így a kutatók a stresszre való hatását vizsgálták. Voltak csoportok, akiket  mosolyra késztettek és voltak, akiknek csupán egy pálcikát kellett a szájukban tartani, amelynek következtében az izmok pont úgy húzódtak, ahogy a mosoly során szoktak. S a csoportokat direkt módon stresszes helyzetekbe hozták. A kutatás eredménye azt hozta, hogy azok, akik csak a szájukban lévő pálcika miatt mosolyogtak nem teljesítettek sokkal rosszabbul azoknál a társaiknál, akik tudatában voltak annak, hogy mosolyogniuk kell. A vizsgálat konklúziója az, hogy a stresszes helyzet sikeres leküzdéséhez akkor is hozzájárul a mosoly, ha nem feltétlen vagyunk boldogok.  

Kapcsolódó cikkek: