A Ridikül Magazin megrendeléséhez kattintson erre a sávra!

Ridikül Magazin logo

Példaképeink

Akire felnézünk, akiről tudjuk, hogy életünk meghatározó szereplője. Hétköznapi hősök és követendő példák, híresek vagy csak nekünk fontosak, akik miatt olyanok vagyunk, amilyenek szeretünk lenni.

Vári Évának a finoman elegáns tornatanárnő, akinek nyelves cipője volt. Csomor Csillának Rozika néni, aki a színjátszó csoport vezetője, Szalóki Áginak Maksa Kati néni, aki azóta is kézzel ír leveleket régi kedves tanítványainak. Ifj. Albert Flóriánnak pedig Michael Jordan a példa. Az Én hősöm adás felvételén őket nevezték meg, akire először felnéztek, akihez igazodtak, akik mondataikkal, tetteikkel motivációt adtak nekik.

Fotó: Várszegi Sándor
Fotó: Várszegi Sándor

Vajon tudják-e tanáraink, milyen mélyen belénk égő hatásuk van? Egy-egy tanáregyéniség egy életre meghatározza érdeklődésünket, pályaképünket. Tanáraink indítanak el bennünket az úton, és a Ridikül február 12-i adását végighallgatva rádöbbenhettünk: valószínűleg minden sikeres ember mögött áll egy idős tanárnő vagy tanár úr, aki büszke rá.

Fotó: Várszegi Sándor
Fotó: Várszegi Sándor

Később aztán magunknak keresünk ilyen igazodási pontot, mint Csomor Csilla Tolnay Klárit, akivel, ha más időben is, de közös öltözőt használtak a Magyar Színházban. Szalóki Ági Sebestyén Mártát csodálta, és pályája elején utánozta is. Vajon milyen lehet, ha Szalóki Ági Sebestyén Mártásan énekel? Ez megérne egy közös fellépést… Ági egyébként találkozott már Mártával személyesen, de nem volt még alkalma arra, hogy mindezt elmondja neki. Lehet, hogy Márta tőlünk, a Ridikülből tudja meg, hogy példakép?

Fotó: Várszegi Sándor
Fotó: Várszegi Sándor

Példaképek a The Times szerint
A világon leginkább csodált ember Bill Gates, aki Barack Obama amerikai elnököt megelőzve végzett az első helyen. A harmadik helyen Vlagyimir Putyin áll, őt pedig Ferenc pápa követi, az ötödik helyet Szacsin Tendulkar visszavonult indiai krikettsztár szerezte meg. Hszi Csin-ping kínai elnök a hatodik helyre szorult, míg Lionelfelnőtt említett civil foglalkozású példaképeket (pl. tanár, rendőr). A legtöbb megkérdezett a példaképek választásának indokaként az intelligenciát, a megfelelő észjárást, illetve a barátságos, kedves modort jelölte meg.Forrás: László Miklós: Példakép kutatások 2000-2009 (kiadta: Alkalmazott Tudománykommunikációi Intézet)
Ifj. Albert Flórián személyében aztán egy nagyon kedves, rokonszenves úriembert ismerhettek meg vendégeink, akik – hisz mindhárman nők – vélhetően nem nagy focirajongók, de az aranylabdás középcsatár édesapját mindenki ismerte. Flóriánnak mondhatni házhoz jött a példakép, a rajongott labdarúgó, a papa, de ez csak egy darabig nyomasztotta, amíg meg nem találta a saját egyéniségét.

Kevés ma a hiteles példa – egyeztek meg a vendégeink szomorúan. A fiatalok összekeverik a sikert és a teljesítményt az ismertséggel, és ebben a média felelőssége is nagy. Mi a Ridikülben igyekszünk mindent megtenni, hogy a hitelességet és a valódi teljesítményt mutassuk be és a hősöket, a példaképeket ne keverjük össze az 15 percnyi hírnévre hitelesített arcokkal. 

Még nincs hozzászólás

Szóljon hozzá!


Az ide beírt név jelenik majd meg a hozzászólásánál!

Az ide beírt emailcím nem fog megjelenni a hozzászólásban, kizárólag az esetleges válaszhoz tároljuk!

Figyelem! Az ide beírt szöveg minden látogatónk számára látható lesz!

A ridikulmagazin.hu site adminisztrációs és moderálási alapelveibol eredoen elofordulhat késés a beküldés és a megjelenés között!